90 rocznica narodzin ruchu młodzieżowego PCK

dsc01092W ramach obchodów  90. rocznicy narodzin ruchu młodzieżowego PCK,  28 listopada 2011 roku, w Sali Lustrzanej odbyło się uroczyste spotkanie honorowych dawców  krwi.

Obchody uświetniono wspaniałą oprawą muzyczną, ciekawymi przemówieniami oraz wręczeniem okolicznościowych odznaczeń i medali dla krwiodawców szczególnie zasłużonych dla regionu. Odznaczenia za krzewienie idei czerwonokrzyskich otrzymali także nauczyciele naszej szkoły. Byli to p. Marzena Gawron i p. Grzegorz Dzierwa.

ZST reprezentowali też uczniowie: Marek Szczepanik z kl. 3 TINa i Adam Kozioł z kl. 3 LOh. Obaj należą do SK HDK i myśli czerwonokrzyskie są im bardzo bliskie. Dzięki takim uczniom szkoła odnosi sukcesy. Mamy nadzieję, że grupa bezinteresownych i ofiarnych osób chcących dzielić się własną  tkanką z ludźmi potrzebującymi będzie nadal w naszej szkole liczna.