Bezpieczna chemia

W dniu 14 września 2023 odbyły się w naszej szkole prelekcje dla uczniów klas chemicznych na temat bezpieczeństwa podczas pracy w laboratorium chemicznym oraz przy obsłudze procesów w skali przemysłowej. Prelekcje poprowadziły stażystki programu szkoleniowego Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) w Hadze, Holandia oraz pracownik Grupy Azoty S.A dr Marek Chyc. Pierwsza prezentacja dotyczyła OPCW i współpracy tej organizacji z Grupą Azoty S.A.. Drugą prezentację przedstawiła pani Nada Abdulah z Iraku, wystąpienie to dotyczyło podstawowych zasad jakimi powinni się kierować pracownicy laboratoriów chemicznych by ich praca była efektywna i bezpieczna. Kolejną prezentację przedstawiła pani Thuy Le z Wietnamu w której omówiła podstawowe zasady bezpiecznej pracy w produkcji chemicznej.

Wizyta ta była już drugim spotkaniem z przedstawicielami OPCW, pierwsza odbyła się w 2019 roku, kiedy prelekcje w naszej szkole wygłosili goście z Algierii i Sri Lanki.