Dzień Kropki

Na całym świecie we wrześniu obchodzi się Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności i odkrywania własnych talentów. Choć może wydawać się, że to dzień poświęcony zwykłej kropce, to w rzeczywistości za tym wydarzeniem stoi głębsza idea, która inspiruje do podejmowania wyzwań.

Pomysł na Dzień Kropki zrodził się z książki „Kropka” autorstwa Petera H. Reynoldsa. To historia dziewczynki imieniem Vashti, która była przekonana, że nie potrafi rysować. Jej nauczycielka zachęciła ją jednak, by zrobiła cokolwiek. Mała Vashti postawiła małą kropkę na kartce, a nauczycielka doceniła jej wysiłek, co dało dziewczynce impuls do odkrywania swoich możliwości. Z czasem jej twórczość nabierała coraz większej śmiałości. Ta historia pokazuje, jak wielki potencjał drzemie w każdym z nas. Historia Vashti przypomina nam, że każdy z nas, może odkryć coś niesamowitego, jeśli tylko odważy się zrobić pierwszy krok. Kropka, która na początku wydawała się nic nie znaczącym znakiem, z czasem stała się symbolem wewnętrznej siły i kreatywności.

Podobną próbę podjęliśmy w naszej szkole. Sprawdziliśmy co można zrobić za pomocą kropki. Uczniom udało się stworzyć fascynujące portrety samych siebie oraz swoich idoli. Pozostałych zapraszamy do zabawy. Korzystając ze strony spiralbetty.com można uzyskać wykropkowane strony, które po pokolorowaniu stworzą piękne dzieła. Myślę, że to bardzo dobry pomysł na spędzenie długich jesiennych wieczorów.

Katarzyna Nosek