Koniec siatkarskich zmagań – 2I/T mistrzem ZST

W środę 30 maja zakończyliśmy rozgrywki o Mistrzostwo ZST w Piłce Siatkowej Chłopców. Przypomnijmy, że do finałów awansowały cztery zespoły –  reprezentacje klas 1E, 1N, 1IA  i 2I/T.

W meczu o III miejsce spotkały się kl 1IA oraz 1N, z którego zwycięsko wyszła kl. 1IA.

W bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku o I miejsce zwyciężyła i wywalczyła tytuł mistrza ZST kl. 2IT  pokonując w tie-breaku kl 1E.

Przy tej okazji warto wspomnieć o większych i mniejszych sukcesach naszych siatkarzy w tym roku szkolnym.

W rozgrywkach o mistrzostwo Tarnowa w ramach Licealiady nasza reprezentacja zarówno chłopców jak i dziewcząt zajęła V miejsce, choć były szanse powalczyć o wyższą lokatę. Jak co roku, zostaliśmy zaproszeni na Memoriał Stanisława Jedlińskiego w piłce siatkowej chłopców w ZSME, gdzie reprezentacja w składzie: Kłusek Igor, Fitrzyk Dominik, Tadel Kamil, Cebula Daniel,  Korus Konrad, Kuboń Maciej, Nytko Krzysztof, Waśko Michał, Padło Rafał zajęła, tak jak przed rokiem, III miejsce.

Dwie drużyny brały udział w Walentynkowym Turnieju Mikstów organizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta. W tym roku, trochę pechowo, jednak bez sukcesów.

A co na parkiecie w naszej szkole?

Na początek rozgrywki klas pierwszych – I miejsce dla klasy 1E, II miejsce – kl. 1IA

Następnie mieliśmy coroczny Turniej im. Józefa Urbaniaka, gdzie dwie nasze drużyny chłopców zajęły dwa pierwsze miejsca, a drużyna dziewcząt III miejsce.

Z inicjatywy uczniów zorganizowaliśmy I Wiosenny Turniej Mikstów, w którym zwyciężyła drużyna o tajemniczej nazwie „Pink Team”.

Warto jeszcze dodać, że w tym roku szkolnym zapaleńcy siatkówki podnoszą swoje umiejętności podczas dodatkowych zajęć – treningów w ramach programu „Szkolny Klub Sportowy”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na parkiet.