KONKURS „Moja wielka wycieczka rowerowa”

Zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Technicznych do udziału w konkursie pt. „Moja wielka wycieczka rowerowa” organizowanym w ramach akcji Europejski Tydzień Mobilności.

W celu wzięcia udziału w konkursie należy przygotować prezentację przedstawiającą wycieczkę rowerową, w której brało się udział lub która będzie zorganizowana w najbliższym czasie.

Prezentacja powinna zawierać najważniejsze informacje dotyczące wycieczki, takie jak:
trasa, cel wycieczki, zaplecze gastronomiczne, zaplecze noclegowe, zabytki, atrakcje przyrodnicze, postoje itp. Maksimum 15 slajdów.

Prace konkursowe w formie prezentacji należy odesłać do 18.09.2024r do Pani Agnieszki
Respondek lub do Pani Eweliny Ryczek.
Rozstrzygnięcie konkursu oraz ogłoszenie wyników przewidziane jest na 18.10.2024r.

Cele konkursu:

• rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania aktywnymi formami spędzania czasu,
  • propagowanie aktywnego trybu życia,
  • promocja roweru jako sposobu na zagospodarowanie czasu wolnego i współtworzenie mody rowerowej sprzyjającej rozwijaniu umiejętności prospołecznych,
  • uświadomienie możliwości podziwiania piękna przyrody w czasie rowerowych wypraw,
  • zachęcanie do rowerowego stylu wypoczynku,
  • promocja roweru jako środka lokomocji na wyprawy tańszego, łatwiejszego niż samochód oraz dostępnego dla dzieci i młodzieży szkolnej,
  • zwiększanie wiedzy o okolicznych trasach rowerowych bądź ich poznanie,
  • przypomnienie i utrwalenie wiedzy nt. zasad bezpieczeństwa jazdy na rowerze,
  • podniesienie wiary młodzieży we własne możliwości,
  • zaktywizowanie uczniów wokół tematu roweru jako uniwersalnego środka lokomocji na wyprawy koleżeńskie i rodzinne.

Wszelkie pytania można kierować do Pani Agnieszki Respondek lub do Pani Eweliny Ryczek na służbowe adresy e-mail.