KONKURS PLASTYCZNY „PARADA MASZKARONÓW”
Gmina Miasta Tarnowa – Urząd Miasta Tarnowa zaprasza uczniów ZST do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „PARADA MASZKARONÓW” .
1.Cele konkursu
Celem konkursu jest kształtowanie wśród dzieci poczucia dumy z rodzinnego miasta, jego dziedzictwa historycznego, popularyzacja i upowszechnianie wiedzy o historii Tarnowa oraz wiedzy o Tarnowskim Szlaku Maszkaronów. Celem konkursu jest również zaangażowanie w kreowanie pozytywnego wizerunku Tarnowa poprzez rozwijanie kreatywności i zdolności plastycznych.
2.Tematyka i format prac
Tematem konkursu „Parada Maszkaronów” jest maska maszkarona inspirowana maszkaronami na tarnowskim ratuszu lub maszkaronami ze Szlaku Maszkaronów w Tarnowie. Zdjęcia maszkaronów z tarnowskiego ratusza będące inspiracją do wykonania masek konkursowych przedstawione są na stronie www.maszkarony.tarnow.pl dedykowanej Szlakowi Maszkaronów w Tarnowie.
Zadaniem konkursowym jest wykonanie maski maszkarona w formie przestrzennej, osadzonej na drewnianym drążku umożliwiającym prezentację maski.
Wymiary maski konkursowej:
a) wysokość– 60 cm
b) szerokość – 40 cm
c) głębokość – min. 15 cm – maks. 30 cm
d) długość – drążka 100 cm
Maska maszkarona powinna być wykonana z lekkich materiałów plastycznych (masa papierowa, guma piankowa, butafora, makulatura itp.). Głównym elementem postaci powinna być głowa o charakterystycznych cechach maszkarona.
Maska powinna być pokryta jednolitym – niezmywalnym kolorem: białym, kremowym lub złotym. Maska maszkarona osadzona stabilnie na drewnianym drążku.
3. Zasady i warunki uczestnictwa w Konkursie
Konkurs ma charakter otwarty jednoetapowy.
Swój udział w konkursie należy zgłosić do pani Anny Misiaszek do dnia 11.06.2025r. Wraz ze zgłoszeniem należy oddać wykonaną pracę przestrzenną opisaną metryczką: imię i nazwisko wykonawcy, nazwa szkoły.
Parada Maszkaronów – prezentacja zgłoszonych prac konkursowych nastąpi 20 czerwca 2025 r. w Ogrodzie Jordanowskim Parku Strzeleckiego w Tarnowie.
Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.