Konkurs recytatorski

7 listopada r. odbył się organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną, III Liceum Ogólnokształcące i Akademię Nauk Stosowanych konkurs recytatorski „Słuchaj dzieweczko…”. Młodzież z tarnowskich szkół średnich przedstawiała interpretacje utworów Adama Mickiewicza z tomu „Ballady i romanse”.
Wśród trzydzieściorga uczestniczek i uczestników wystąpili uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Legieć (4F), Elżbieta Filipek(ITF), Karol Strojny (ITP) i zaprezentowali się wspaniale: Zuzanna zdobyła III miejsce za recytację „Romantyczności”, Elżbieta otrzymała wyróżnienie za prezentację „Lilii”.
Jury doceniło pracę włożoną w przygotowanie utworów, interpretacyjny, recytatorski i aktorski talent uczestniczek konkursu.
Laureatki wystąpią na uroczystej sesji popularno-naukowej podsumowującej obchody Roku Romantyzmu w Polsce w dn. 17 listopada 2022 r. w Akademii Nauk Stosowanych.

Gratulujemy!
Na zdjęciach obejrzeć można aktorskie wcielenia naszych recytatorów.

Zdjęcia: Franciszek Kiełbasa z 3TF