MAŁOPOLSKI PROGRAM WSPIERANIA UCZNIÓW

Do 8 listopada  2024r. trwa nabór wniosków w programie wsparcia stypendialnego „Małopolski program wspierania uczniów” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Priorytetu FEMP.06 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego w ramach Programu Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021-2027.

Ze wsparcia mogą skorzystać  zdolni uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczący się na terenie Województwa Małopolskiego, znajdujący się w niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej, z uwagi na :

– niski dochód w przeliczeniu na członka rodziny,

– posiadanie statusu osoby z niepełnosprawnością lub występowanie niepełnosprawności w najbliższej rodzinie,

– wywodzenie się z rodziny samotnie wychowującej dziecko lub wielodzietnej.

Ze wsparcia jakie daje „Małopolski program wspierania uczniów” mogą skorzystać uczniowie szkół podstawowych (począwszy od klasy drugiej) oraz ponadpodstawowych (wszystkich typów) pobierający naukę na terenie Województwa Małopolskiego.

Stypendium przyznawane jest na rok szkolny 2024/2025 (od 1 września 2024 r. do 31 sierpnia 2025 r.) w wysokości:

• 4200 zł brutto – dla uczniów klas 2-4 szkół podstawowych,
  • 6600 zł brutto – dla uczniów klas 5-8 szkół podstawowych,
  • 7200 złbrutto – dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Szczegółowe informacje:  www.malopolska.pl/regionalny-program-stypendialny.

Istnieje możliwość składania wniosków oraz konsultacji w siedzibie Agendy Urzędu Marszałkowskiego w Tarnowie,  pod adresem al. Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów  – I piętro, p. 121 w Departamencie Edukacji,  w godz. 7-16.