My się igły nie boimy…

23 października br. grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w kolejnej akcji Szkolnego Koła Honorowych Dawców Krwi. Tym razem uczestnikami jej byli pełnoletni uczniowie klas IV i V technikum, a w szczególności: 4TAT,4TI, 4TN, 5TI, 5TEN, 5TAT i 5TF.
W tych klasach zawsze można liczyć na bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w działaniu.

Każda kolejna akcja pokazuje, że ochotników jest coraz więcej, tym razem aż dwudziestu trzech. Krew osobom potrzebującym oddało czternastu uczniów.

Szczególne podziękowania należą się najmłodszym uczestnikom , którzy właśnie osiągnęli pełnoletność i byli z nami pierwszy raz, a już zadeklarowali chęć uczestnictwa w kolejnych tego typu akcjach w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Zapraszamy wszystkich pełnoletnich, zdrowych uczniów naszej szkoły, aby zapoznali się
z warunkami, jakie należy spełniać, aby zostać honorowym dawcą krwi. Należy pamiętać, że tego
cennego „pierwiastka życia jakim jest krew, żaden preparat ani lekarstwo nie mogą i nie są w stanie zastąpić”. Wszelkich informacji zainteresowanym udziela opiekun Szkolnego Klubu pani Marzena Gawron.

Wszystkim krwiodawcom składam w imieniu bezimiennych biorców podziękowania
za
otwarte serca, życzliwość i empatię w stosunku do osób chorych i potrzebujących.

Notatka: Marzena Gawron – opiekun Szkolnego Klubu HDK