Piknik czytelniczy

W piątek 7 czerwca 2019 r. uczniowie 20 klas wraz ze swoimi wychowawcami, nauczyciele – miłośnicy czytania i/lub sympatycy biblioteki szkolnej na czele z Panią Dyrektor Dorotą Lis i Panem Dyrektorem Krzysztofem Kołacińskim umiejscowili się wygodnie na zielonej trawce przed budynkiem pracowni i czytali przyniesione ze sobą książki. Osoby, które nie miały własnych egzemplarzy, zostały obsłużone przez uczennice kl. I A – Kingę Kołodziej i Olę Ptak, które wypożyczały wybrane egzemplarze ze szkolnej biblioteki. Oczywiście, jak na piknik przystało, lekturze książek towarzyszyło biesiadowanie.

W ten sposób nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem tej akcji jest wykreowanie mody na czytanie, również w miejscach publicznych oraz pokazanie, że dzieci i młodzież czytają. Tym, którzy tłumaczą swoją obojętność wobec książek brakiem czasu należało też przypomnieć, że zbliżają się wakacje, kiedy można dzięki książkom przenieść się w inne rejony – świata prawdziwego lub w takie, które powstały w wyobraźni autorów.

Piątkowa akcja była też sympatycznym wytchnieniem od szkolnych trudów, a jednocześnie pozwalała miło spędzić czas w towarzystwie koleżanek i kolegów. Czytaniu i biesiadowaniu towarzyszyły znane przeboje muzyczne przygotowane przez Wojtka Gurgula. Uczestnicy pikniku mieli także okazję wysłuchać wiersza specjalnie napisanego na tę okoliczność przez Samuela Padło z kl. 2 E.

Podziękowania za pomoc w pracach organizacyjnych należą się Mikołajowi Koreckiemu z kl. II T, za obsługę sprzętu nagłaśniającego – Michałowi Krasowskiemu i Mateuszowi Wiśle z kl. I N, za sfotografowanie czytających – Kindze Miśkowicz z kl. III F. Całość akcji była koordynowane przez Panią Lucynę Olejnik z biblioteki szkolnej.