Praktyczny wymiar innowacji – szkoła, biznes i uczelnia w dążeniu do novum – konferencja

W piątek 18 października grupa uczniów naszej szkoły wraz z panem dyrektorem Jackiem Różyckim wzięła udział  w konferencji „Praktyczny wymiar innowacji – szkoła, biznes i uczelnia w dążeniu do novum”, która odbyła się w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej.

Podczas konferencji uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami naukowymi i technologicznymi oraz mogli nawiązać kontakty biznesowe i akademickie w obszarze nauki i technologii. Ponadto w trakcie wydarzenia poruszana była problematyka dotycząca edukacji jutra – cyberbezpieczeństwa i cyfryzacji społeczeństwa w sektorze administracji i biznesu, a przedstawiciele ZUS opowiedzieli o możliwościach wsparcia dla przedsiębiorstw.

W ramach konferencji zaprezentowane zostały również działania projektu Via Carpatia z obszarów: kształcenia, nauki, komercjalizacji.