Turystyczne wyróżnienia

13 września 2024 r. w Sali Lustrzanej przy ul. Wałowej odbyła się Uroczysta Konferencja Jubileuszowa „Tarnowskim Szlakiem przez Stulecie” zorganizowana przez Zarząd Oddziału PTTK „Ziemi Tarnowskiej” z okazji 100-lecia zorganizowanej turystyki w Tarnowie.
Gośćmi honorowymi uroczystości byli m.in. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Ryszard Pagacz, Prezydent Miasta Tarnowa Pan Jakub Kwaśny, Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Pan Tomasz Stelmach oraz Dyrektor tarnowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie Pani Joanna Jasiak.
Do stuletniego okresu historii tarnowskiego PTTK wpisała się 32-letnia działalność Szkolnego Klubu Turystycznego Nr 63 „Wehikuł” przy Zespole Szkół Technicznych. Z tej okazji SKT zostało wyróżnione Dyplomem Zarządu Głównego PTTK „Za zasługi w upowszechnianiu turystyki i krajoznawstwa”. Dyplom wraz z Kol. Oliwią Budzik z kl. 5 TAT – prezesem Zarządu Klubu odebrała wicedyrektor ZST Pani Dorota Lis.
To wyróżnienie wszystkich członków Klubu, uczniów ZST, opiekunów, nauczycieli i dyrekcji, którzy przez cały okres istnienia SKT budowali jego wizerunek promując turystykę i krajoznawstwo, umożliwiając poznawanie piękna kraju ojczystego, w szczególności polskich gór i tworząc zdrowe relacje koleżeńskie miedzy uczniami.
Dyplom ZG PTTK oraz Zarządu Oddziału „Ziemi Tarnowskiej” otrzymał Pan Tomasz Pikusa – opiekun Klubu, członek Zarządu Oddziału. Kol. Oliwia Budzik oraz Kol. Gabriela Tabaczyńska z kl. 5 TAT – prezes Komisji Rewizyjnej Klubu, członek Zarządu Oddziału, otrzymały Dyplomy Zarządu Oddziału oraz wyróżnienie przyznawane młodzieży do 21 roku życia za przynajmniej 3 -letni „aktywny i twórczy udział w organizacji przedsięwzięć turystyczno-krajoznawczych” w PTTK – Odznakę „Orli Lot”.
Założyciel i opiekun Klubu Pan Paweł Golec, Wiceprezes Zarządu Oddziału został wyróżniony Dyplomem ZO oraz „w dowód uznania za zaangażowanie w upowszechnianiu turystyki górskiej i krajoznawstwa” – Dyplomem Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK.
Absolwent ZST, jako uczeń współzałożyciel i pierwszy Prezes SKT Kol. Paweł Łępa, Wiceprezes Zarządu Oddziału – został wyróżniony Dyplomem ZO oraz Honorową Odznaką Oddziału PTTK „Ziemi Tarnowskiej”.
Dyplomy Zarządu Głównego PTTK otrzymali również inni absolwenci ZST, byli członkowie SKT – Kol. Michał Niemiec oraz Kol. Emanuel Smołucha. Kolejny nasz absolwent Kol. Rafał Szatko, Członek Zarządu Oddziału wyróżniony został Dyplomem ZO.

Dla wszystkich członków wyróżnionego SKT PTTK „Wehikuł” oraz wyróżnionych indywidualnie działaczy – serdeczne gratulacje.