Europejski Tydzień Mobilności

W dniach 16-22 września – jak co roku – obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności. Jest to kampania prośrodowiskowa, organizowana przez Komisję Europejską, która ma na celu zachęcenie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń.

Dołączając do inicjatywy, możemy podejmować albo włączać się do działań skierowanych na tworzenie bardziej zrównoważonych, ekologicznych i przyjaznych dla środowiska miast. To świetna okazja, by wysiąść z samochodu i spróbować alternatywnych środków transportu, a także wziąć udział w ciekawych wydarzeniach i aktywnościach przewidzianych w tym okresie. Na zakończenie Europejskiego Tygodnia Mobilności tradycyjnie 22 września obchodzony będzie  Dzień bez samochodu.

Szkolne Koło Ekologiczne już po raz kolejny włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności.

W tegorocznej edycji proponujemy:
1. Rozpoczęcie nowej edycji akcji Ekomobilni ZST 2024/2025 – szczegóły zostaną podane wkrótce.

2. Ogłoszenie konkursu na prezentację pt. „Moja wielka wycieczka rowerowa”. Termin składania prac do 18 września. Ogłoszenie wyników 18 października.

Europejski Tydzień Mobilności został objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Tarnowa. Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach i konkursach organizowanych w ramach tej kampanii.

Opiekunowie Szkolnego Koła Ekologicznego: Agnieszka Respondek, Ewelina Ryczek