Urodziny Blanki

Szkolne Koło Caritas wraz z przyjaciółmi ze Szkoły Podstawowej nr 9 włączyło się w akcję „Urodziny Blanki”. Ideą akcji było wysłanie jak największej ilości kartek urodzinowych dla czteroletniej Blanki Lipowskiej, która 20 września obchodzi swoje urodziny. Dziewczynka jest nieuleczalnie chora. Poprzez to działanie, którego inicjatorem były uczennice klasy 3TT Justyna Pytel i Magdalena Stec, chcieliśmy sprawić Blance wiele radości i uczynić ten dzień wyjątkowym. Uczniowie naszej szkoły zakupili i przygotowali własnoręczne kartki z podobizną dinozaurów, które następnie drogą pocztową zostały skierowane pod wskazany adres. Przeprowadzona akcja pozwoliła nam doświadczyć, jak niewiele potrzeba, by uczynić coś dobrego, jak pozornie małe rzeczy mogą stać się wielkimi. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.