Warsztaty montażu paneli fotowoltaicznych

20161121_150126W dniu 21.11.2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie – Mościcach wzięli udział w szkoleniu z zakresu zasady działania oraz montażu paneli fotowoltaicznych.

W zajęciach brali udział uczniowie klasy 1N oraz 3N, którzy kształcą się w zawodzie Technik Elektronik pod opieką nauczycieli mgr Marka Gajdy oraz mgr inż. Marka Płachty.
Szkolenie odbyło się w siedzibie firmy Konsorcjum Eturia Sp. z o.o. & Instytut Doradztwa Sp.zo.o. w Kokotowie pod Krakowem.
W zakres szkolenia wchodziły następujące elementy:

1. konstrukcja modułów fotowoltaicznych,
  2. zasada działania modułów fotowoltaicznych,
  3. efekty ekologiczne i ekonomiczne związane z wykorzystaniem energii słonecznej,
  4. budowa instalacji fotowoltaicznej,
  5. zasady doboru instalacji,
  6. zwiedzanie linii produkcyjnej central do instalacji wentylacji i rekuperacji,
  7. zapoznanie się z działającą instalacją o mocy 40KW z panelami zainstalowanymi na dachu ośrodka.

Po zakończeniu zajęć uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu.
Wycieczka miała na celu propagowanie systemów odnawialnych źródeł energii.

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]