WOŚP 13 stycznia 2019r.

27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku graliśmy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, „dla dzieci małych i bez focha”.

13 stycznia 2019r. 25 wolontariuszy z naszej szkoły aktywnie wsparło ideę „pomaganie jest dziecinnie proste” i wyruszyło na ulice Tarnowa i okolicznych miejscowości. Chociaż pogoda nie sprzyjała, dzień był chłodny i pochmurny, przemierzali ulice uśmiechnięci i zarażali pozytywną energią. W miarę upływu godzin nogi zaczynały im odmawiać posłuszeństwa, ręce uginały się pod ciężarem puszek, zmęczenie narastało. Jednak nie poddawali się, gdyż wiedzieli, że liczył się każdy grosz.

I tak rzeczywiście stało się! W tym roku po raz pierwszy pękła bowiem granica 10 000 zł. Coś niebywałego, wolontariuszom udało się zebrać dokładnie 10.257,51 zł. !

Najcięższą puszką może pochwalić się Oliwia Baradziej, która zebrała 998,60 zł. Niewiele mniej było w puszcze Pauliny Turaj, a mianowicie 976,87 zł. W czołówce znaleźli się także: Natalia Chudzikiewicz (798,69 zł), Kacper Pyzia (748,72 zł), Katarzyna Stasik (737,40 zł) oraz Szymon Rajski (728,01 zł).

Puszki pozostałych wolontariuszy zawierały nieco mniejsze kwoty, ale to także dzięki nim pobiliśmy rekord! Wspólny wysiłek wszystkich wolontariuszy złożył się na tak ogromny sukces.

Dziękujemy wolontariuszom za ich zaangażowanie, aktywność, poświęcenie swojego wolnego czasu. Gratulujemy wyniku oraz wielkiego serca.

Z optymizmem patrzymy w przyszłość. Dalej chcemy grać! Do końca świata i jeden dzień dłużej!

Siema!

Wolontariusze:

Szymon Cebula (klasa 1F)
Mateusz Marszałek (klasa 2E)
Artur Popek (klasa 2Ia)
Natalia Chudzikiewicz, Mikołaj Korecki, Aleksandra Kostecka, Szymon Potempa, Wiktoria Sak, Katarzyna Stasik, Paulina Turaj (klasa 2T)
Oliwia Baradziej, Bartłomiej Gierałt, Dominika Wolak (3A)
Dominika Jajkowska, Aleksandra Mirek, Ewa Nowak (klasa 3F)
Dominik Kiwior, Michał Waśko (klasa 3Ib)
Grzegorz Marek, Kamil Żaba (klasa 3N)
Natalia Cebula, Kacper Pyzia (klasa 3T)
Adrian Trojanowski, Szymon Rajski (klasa 4Ia)