Wycieczka Klas Pierwszych

22 października 2024 r. odbyła się wycieczka integracyjna klas pierwszych. Uczestniczyło w niej 105 uczennic i uczniów wszystkich klas pierwszych – 1 AT, 1 E, 1 IF, 1 P oraz czworo członków SKT PTTK „Wehikuł” pod opieką ośmiu nauczycieli.
Z pewnymi trudnościami dojazdowymi dotarliśmy do Bukowca. Tu rozdane były, przez koleżankę i kolegów z SKT PTTK „Wehikuł”, którzy uczestniczyli w wycieczce jako pomoc logistyczno-przewodnicka, pamiątkowe przypinki. Następnie wyruszyliśmy w stronę rezerwatu przyrody nieożywionej „Diable Skały”.
Po zwiedzeniu rezerwatu, z kilkoma razy zgubionymi znakami szlaku, był czas na krótki odpoczynek i przekąskę na łące.

Stąd wyruszyliśmy w kierunku Jamnej. Przy Bacówce Jamna czekała na nas kiełbaska z grilla z dodatkami i kompotem. Tu była możliwość dłuższego odpoczynku i zagrania w siatkówkę. Wstępującym do PTTK siedmiu uczniom klas pierwszych, zostały wręczone przez Dyrektora ZST p. Jacka Różyckiego oraz prezeskę Zarządu SKT PTTK „Wehikuł” Oliwię Budzik z kl. 5 TAT, opiekuna Klubu Pawła Golca w asyście trzech członków Klubu: Adama Bryla, Huberta Kosiatego, Natana Rosiaka, legitymacje członkowskie PTTK oraz odznaki organizacyjne.

Po chwilach relaksu nadszedł czas na trasę powrotną do Bukowca. I tu była kolejna nieplanowana „niespodzianka”. Ponieważ autokary nie mogły po nas podjechać wąską, leśną drogą, musieliśmy dodatkowo asfaltem przejść 1,5 km.

Piękne, jesienne słońce towarzyszyło nam przez cały dzień, pozwalając w pełni podziwiać malownicze widoki Pogórza Ciężkowickiego oraz z wieży widokowej panoramę Tatr . Złote liście mieniły się w promieniach słońca, tworząc bajkową scenerię dla naszej wędrówki.
Mimo trudności i zmęczenia wszyscy wrócili zadowoleni z wyprawy.

Podziękowania należą się wychowawczyniom – paniom Anicie Szeląg, Annie Różyckiej, Urszuli Korydze, Agnieszce Surowieckiej-Zakrzewskiej oraz występującemu w roli opiekuna panu Dyrektorowi Jackowi Różyckiemu, pani Ewie Skórskiej i panu Dawidowi Dunikowskiemu.

Organizator wycieczki – Paweł Golec