Wyniki konkursu Turbolandeskunde – etap szkolny

W dniu 7 grudnia br. w naszej szkole odbył się I etap konkursu Turbolandeskunde, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i Goethe-Institut.
Do konkursu zgłosiło się 5 drużyn z klas I A/T, II A, II N, III A i III Ia.
Uczniowie, pod opieką pani dyrektor Doroty Lis, rozwiązywali test w wersji dwujęzycznej ze znajomości historii, gospodarki, nauki, życia politycznego, kulturalnego, sportowego, tradycji oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. Zadania dotyczyły w tym roku Niemiec.
Wyniki etapu szkolnego:
I miejsce: drużyna z kl. II A (Justyna Bernat, Katarzyna Dulęba, Przemysław Kozioł)
II miejsce: drużyna z kl. II N (Adrian Łaski, Tomasz Łoboda, Dominik Wardzała)
III miejsce: drużyna z kl. I A/T (Derya Arslan, Kamil Bernat, Marta Mleczko)
Zwycięska drużyna będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie regionalnym, który odbędzie się w kwietniu.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie.
Pozostałym uczestnikom również gratulujemy dobrych wyników i zapraszamy do udziału w konkursach języka niemieckiego organizowanych w naszej szkole w ramach Szkolnych Dni Kultury.
Daria Szydłowska – szkolny koordynator konkursu