Złota Tarcza i Szkoła Olimpijska dla ZST

Z wielką radością i ogromną dumą informujemy, że Zespół Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego otrzymał Złotą Tarczę 2024.

Wyróżnienie przyznawane przez Fundację Edukacyjną jest potwierdzeniem  wysokiej pozycji Technikum Nr 1 w Tarnowie wśród najlepszych techników w Polsce. Zajęliśmy  97. miejsce pośród 500 polskich szkół technicznych jako jedna z dwóch tarnowskich szkół tego typu.

W Małopolsce uplasowaliśmy się na 14. pozycji wśród 120 techników.

Ranking Perspektyw uwzględnia osiągnięcia olimpijczyków, wyniki egzaminu maturalnego
z przedmiotów obowiązkowych, z przedmiotów dodatkowych oraz egzaminów zawodowych.

Technikum Nr 1 jest również w czołówce szkół polskich w prestiżowym rankingu  Szkoła Olimpijska 2024 jako jedna z trzech tarnowskich szkół ze względu na osiągnięcia naukowe w olimpiadach i konkursach.

98 miejsce Rankingu Maturalnym Techników 2024 to wynik wieloletniej pracy Nauczycieli i Uczniów przypieczętowany osiągnięciami naszych zeszłorocznych Maturzystów.

Złota Tarcza to potwierdzenie, że Zespół Szkół Technicznych to nie tylko jedna
z najlepszych szkół w Tarnowie, Małopolsce, ale również w Polsce.

Mamy nadzieję, że tegoroczni maturzyści i wszyscy uczniowie zadbają o to, by również
w przyszłym roku nasza Szkoła uzyskała jak najlepsze wyniki w rankingu.

Gratulujemy sukcesu Nauczycielom, Uczniom i Absolwentom Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego.