Wehikuł 25-lecia SKT

brelok25

25 LAT SKT | 1992 – 2017

W dniach 21-23 maja 2017 r. odbył się w Bieszczadach
Szkolny Rajd Górski ZST „Wehikuł 25-lecia SKT”.

W największej szkolnej imprezie, zorganizowanej w ramach obchodów Jubileuszu reaktywowania działalności Szkolnego Klubu Turystycznego PTTK „Wehikuł”, wzięło udział 30 uczniów z 14 klas, w tym 13 niezrzeszonych w Klubie pod opieką 3 nauczycieli (Bogusława Olchawa, Paweł Golec, Krzysztof Bortnowski).
Szefem organizacyjnym Rajdu z ramienia Zarządu Klubu był Adrian Darłak z kl. 3N.

FOTOGALERIA

Z powodu pochmurnej, z zapowiedziami deszczu, pogody Sztab Rajdu postanowił zmienić program i pierwszy dzień przeznaczyć na zwiedzanie Sanoka. Uczestnicy zwiedzili Muzeum Historyczne, w tym galerię Zdzisława Beksińskiego oraz skansen – Muzeum Budownictwa Ludowego. Przy okazji geocachingowcy znaleźli kilka skarbów, których również nie brakowało na trasach górskich.
Drugiego dnia, po przepysznym śniadaniu przygotowanym przez „wyróżnionych”, po dwóch reprezentantów każdej grupy, na trasy regulaminowe wyruszyły, z różnych miejsc, na które podwiózł autokar, 3 ekipy prowadzone przez członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej Klubu (trasa 3 – Adrian Darłak, Bartosz Moryń, trasa 2 – Wojciech Płaneta, Jan Witek, trasa 1 – Emanuel Smołucha, Maciej Zygmunt). Wszystkie grupy spotkały się na Przełęczy Orłowicza skąd wspólnie zeszły do Wetliny, na miejsce posiłku i noclegu. Wieczorem zapłonęło ognisko, przy którym piekły się kiełbaski i co niektórzy prezentowali umiejętności śpiewania.
Dzień trzeci to ranne pakowanie i sprzątanie pokoi. Po wspólnym śniadaniu autokar przewiózł grupy do miejsc wymarszu. Jedna, 10 osobowa ekipa wędrowała na Krzemieniec – szczyt 3 państw – Polski, Słowacji i Ukrainy, a druga, 20 osobowa na Tarnicę – najwyższy szczyt Bieszczadów.
Z Ustrzyk Górnych wyjechaliśmy ok. godz. 18, docierając do domów późnym wieczorem, zmęczeni ale zadowoleni z ciekawie przeżytych, pełnych wspomnień chwil…