46 Olimpiada Wiedzy Technicznej

W środę 8 stycznia 2020 r. w auli Zespołu Szkól Technicznych w Tarnowie odbędą się zawody okręgowe 46 Olimpiady Wiedzy Technicznej.  Jest to drugi etap tej olimpiady, z którego zostanie wyłoniona ścisła czołówka krajowych  GIGANTÓW TECHNIKI,  którzy zakwalifikują się do ścisłego finału.

Zawody rozgrywane są w jednej grupie tematycznej elektryczno – elektronicznej . Do tej grupy zakwalifikowało się 42 dwóch zawodników z dwóch szkół. Najliczniejszą grupę stanowią uczniowie z Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych  w Nowym Sączu – 38  uczniów,  opiekunami  tych uczniów są mgr Andrzej Kościółek i mgr inż. Józef Pomietło .

Drugą szkołę tj. Zespół  Szkół  Mechaniczno Elektrycznych  w Tarnowie  reprezentuje trzech uczniów, ich opiekunem  jest  mgr Paweł Obal.

Zawody 2 stopnia polegają na:
– rozwiązaniu zadania z optymalizacji lub zastosowania informatyki w technice  w czasie 1.5 godz.
– rozwiązania 2 spośród 3 zadań w czasie 3 godz.

Wszystkim uczestników życzymy połamania pióra.

Mgr inż. Zygmunt Nędza