ZST Ekomobilni 2020 – Wsiadaj na rower, zbieraj kilometry i wygrywaj nagrody!

Jak informowaliśmy już na stronie szkolnej rusza kolejna odsłona akcji ZST-Ekomobilni, czyli naszych własnych, szkolnych obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W tym roku proponujemy 3 aktywności, do pierwszej możecie dołączyć już dziś. Jest piękna pogoda, przed nami weekend, spędźmy go aktywnie, a przy okazji zróbmy coś dobrego dla szkoły i Miasta Tarnowa – wygrajmy Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

A oto szczegóły naszych działań:

  1. Tour de ZST 2019- Konkurs na największą liczbę kilometrów pokonanych rowerem. Jest to już piąta edycja akcji rowerowej znanej z poprzednich lat, jednak w tym roku łączymy swoje działania z ogólnopolską akcją wyboru ‘Rowerowej Stolicy Polski’ i zbieramy kilometry dla Tarnowa. Uczniowie chcący wziąć udział w konkursie pobierają dedykowaną aplikację (linki wklejone poniżej) i rejestrują liczbę kilometrów przejechanych na rowerze. Nie ograniczamy się do dojazdu do szkoły. Liczymy wszystkie kilometry pokonane w tym okresie przez naszych uczniów i pracowników na dwóch kółkach, czy to rekreacyjnie, czy dojeżdżając do szkoły, sklepu, itp. Wygrywają ci, którzy w okresie trwania konkursu pokonają największą ilość kilometrów. Ważne, aby rejestrując się w aplikacji wybrać miasto Tarnów a następnie wejść w zakładkę SZKOŁY i zaznaczyć ZST. Jesteśmy jedyną jak dotąd szkołą w Tarnowie, która ma własne konto w tej aplikacji. Pokażmy wszystkim, że ZST to potęga rowerowa i zróbmy co w naszej mocy, żeby Tarnów zyskał miano Rowerowej Stolicy Polski.

Informacje o akcji: https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Tarnow-powalczy-o-Puchar-Rowerowej-Stolicy-Polski

Link do pobrania aplikacji dla systemu Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.bydgoszcz.aktywna

Link do pobrania aplikacji dla systemu IOS: https://apps.apple.com/pl/app/rowerowa-stolica-polski/id1317715080?l=pl&fbclid=IwAR2RaMg-pEE6JIDB9S4HN16MP2VOgHPye90CzSOGbog14B_Jm82PxGFHU9o

  1. Wycieczka rowerowa do Zalipia połączona ze zwiedzaniem synagogi w  Dąbrowie  Tarnowskiej, zwiedzaniem Zalipia i  warsztatami „zalipiańskimi”. Tarnowska Organizacja Turystyczna (organizator wycieczki) zapewnia przewodnika rowerowego na trasę, przewodnika po Zalipiu oraz warsztaty. Maksymalna liczba uczestników – 12 osób.
  2. Konkurs fotograficzny – „Kołem się toczę”. W ramach promowania codziennej aktywności rowerowej uczniowie uwieczniają w formie fotograficznej swoje podróże rowerowe. Może to być zdjęcie z wycieczki rekreacyjnej, drogi do szkoły, na zakupy itp. Robimy zdjęcia, których elementem powinien być rower. Szczegółowy regulamin konkursu już wkrótce na stronie internetowej naszej szkoły. Konkurs przeprowadzają nauczyciele fotografii.

Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału.

Organizator: Beata Kotaś, Szkolne Koło Ekologiczne

Urząd miasta Tarnowa