Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca

W związku z obchodami Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca Małopolski Oddział Okręgowy PCK organizuje drugą edycję akcji dla młodzieży pn. „Maraton RKO”. Niniejsze wydarzenie organizowane jest w dniu 17.10.2022 ( poniedziałek) w godz. 8.00 – 15:00. Na terenie zgłoszonych do udziału szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Małopolsce. Celem jest zwrócenie uwagi młodzieży na potrzebę ratowania życia i zdrowia ludzkiego oraz naukę pierwszej pomocy w godzinach 8.00 – 15.00. W poprzedniej edycji  wydarzenia w 2021 roku wzięło udział 35 placówek,  czyli ponad 6000 uczniów.

Podobnie jak w roku ubiegłym, uczniowie ZST wezmą udział w tej akcji. W poniedziałek  17.10.2022 roku w podanych godzinach 8.00 – 14.00 na małej sali wf ( siłownia) będzie można poćwiczyć lub nauczyć się podstawowych umiejętności niezbędnych do podjęcia działań w przypadku nagłego zatrzymania krążenia ( RKO – Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa).