(nie)ZWYKŁY DZIEŃ

Dnia 15.04.2024 r.  mieliśmy okazję uczestniczyć w (nie)ZWYKŁYM DNIU. Wydarzenie miało na celu promowanie zdrowia psychicznego wśród uczniów i personelu szkolnego oraz zwiększenie świadomości na temat tego, jak drobne gesty i miłe słowa pozytywnie wpływają na nasz dzień.

Uczniowie klas 1F, 1T, oraz 2A włączyli się w akcję tworząc kolorowe i pełne energii dekoracje, jak i również dzieląc się dobrymi słowami, ulotkami z poradami dotyczącymi dbania o zdrowie z koleżankami i kolegami oraz przekazując informację, co można komuś dać, co nic nie kosztuje.

Na szkolnych korytarzach pojawiły się tajemnicze teczki zawierające pytanie: „Co czyni dzień niezwykłym?” Ta inicjatywa miała na celu skłonić do refleksji i poszukiwania piękna w codziennych chwilach.

Na szkolnym Instagramie natomiast pojawiły się materiały z których możemy dowiedzieć się więcej na temat tego, jak praktykowanie wdzięczności pozytywnie wpływa na nasze życie.

Akacja uczniów spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, miłych słów oraz komplementów nie było końca. Wywołała ogromną falę uśmiechów a o to nam właśnie chodziło.

Niech ten ZWYKŁY dzień będzie dla nas inspiracją dążenia do tego by dzięki pasjom, zaangażowaniu, różnym aktywnościom, budowanym relacjom każdy dzień stawał się nieZWYKŁY.