Inauguracja nowego roku szkolnego

2 września  oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2024/2025. Uroczystość otworzył Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Pan Jacek Różycki w auli szkolnej im. Kazimierza Abratowskiego. Wprowadzając nauczycieli i uczniów w kolejny rok pracy, powitał uczniów klas pierwszych, dziękując im za zaufanie. Podkreślił, że pierwszoklasiści dołączają do Społeczności Zespołu Szkół Technicznych, będą współtworzyć wraz ze starszymi kolegami i nauczycielami atmosferę, nawiązywać przyjaźnie i kształtować przyszłość. Życzył wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom i Rodzicom, aby nadchodzący rok szkolny był radosny, bezpieczny i pełen nowych doświadczeń.

Społeczność szkolną zaszczycili:  Pani Małgorzata Mękal – Przewodnicząca Rady Miejskiej i Wiceprzewodniczący Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Tarnowie – Pan Stanisław Klimek, którzy życzyli sukcesów i wytrwałości w pracy  uczniom i nauczycielom w poczuciu odpowiedzialności za przyszłość.

Spotkanie inauguracyjne było okazją do przekazania pomocy dydaktycznych przez firmę Tauron Dystrybucja S.A. do pracowni zawodowej dla techników elektryków. Materiały przekazał Dyrektor Oddziału Tauron Dystrybucja Oddział Kraków Pan Jacek Duniec.

W pierwszym dniu nowego roku szkolnego towarzyszyli nam również znamienici goście: Pani Renata Łabędź – Prezes Naczelnej Organizacji Technicznej Oddziału w Tarnowie, Pani Renata Obszarska – Kierownik Wydziału Personalnego w Tauron Dystrybucja, Pan Sebastian Bielecki – p.o. Kanclerza Akademii Tarnowskiej, Pan Stanisław Oczkowicz – Prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego Oddziału w Tarnowie, Pan Janusz Onak – Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddziału w Tarnowie, Pan Jerzy Januś – dyrektor Centrum Zarządzania Flotą Usługi Grupa Tauron, Pan Marek Dębiński z Grupy Azoty S.A w zastępstwie Dyrektora Zbigniewa Wadacha.

Pani Magdalena Parysz reprezentująca Radę Rodziców w swoim przemówienia zachęcała uczniów do podejmowania prób, poznawania siebie i świata oraz zapewniła o wsparciu Rodziców dla całej Społeczności szkolnej.

Spotkanie zakończyła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Jagoda Kózka, która podkreśliła rolę współpracy między rówieśnikami, angażowania się w działania poza lekcjami, atmosferę przyjaźni  i możliwość rozwijania pasji w ZST.

fot. Natalia Kozik 2f

fot. Zbigniew Chłopecki 2f