Uroczyste zakończenie roku szkolnego
26 czerwca Społeczność Zespołu Szkół Technicznych spotkała się w auli im. Kazimierza Abratowskiego, by uroczyście zakończyć naukę w roku szkolnym 2025/2026.
Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Katarzyna Mitka – II Małopolski Wicekurator Oświaty oraz przedstawiciele współpracujących firm, instytucji i stowarzyszeń: Pan Artur Babicz – Członek Zarządu Grupy Azoty S.A., Pani Aneta Korda-Burza – Dyrektor Pionu Badań i Laboratorium GAZ-SYSTEM S.A., Pan Łukasz Mucha – Dyrektor Handlowy Energy Solution, Pan Marek Ćwik – kierownik Działu Automatyki Energy Solution, Pan Krzysztof Sosin – Dyrektor Produkcji Zakładów Mechanicznych S.A. w Tarnowie, Janusz Onak i Pani Elżbieta Obszarska – Tauron Dystrybucja S.A., Pani Iwona Fornal z Rady Rodziców ZST, Pan Stanisław Oczkowicz – Prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego Oddziału w Tarnowie, Pan Jerzy Janusz – Dyrektor Centrum Zarządzania Flotą Usługi Sp.z o.o.
Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Pan Jacek Różycki podziękował Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Rodzicom oraz Przyjaciołom i przedstawicielom współpracujących ze Szkołą instytucji, firm oraz stowarzyszeń za miniony rok i bardzo dobrą współpracę, życząc wszystkim bezpiecznych, pełnych przygód i radości wakacji.
Podziękowania i życzenia padały w czasie przemówień Pani Wicekurator Katarzyny Mitki oraz reprezentującej Radę Rodziców Pani Iwony Fornal, a także Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Błażeja Bogacza.
W ramach programu SZKOŁA Z ENERGIĄ realizowanego przez GAZ-SYSTEM S.A. nasz partner przygotował upominki dla 11 dla uczniów z klas patronackich oraz stypendia w wysokości 1000zl dla 6 osób. Nagrody wręczyli Pani Aneta Korda – Burza reprezentująca GAZ-SYSTEM S.A.
i Dyrektor Szkoły.
Pan Dyrektor Krzysztof Sosin wręczył nagrody trzem uczniom najbardziej zaangażowanym w kolejnych dwóch latach praktyk zawodowych w Zakładach Mechanicznych w Tarnowie S.A.
Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych wręczył 52 uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. Pięć osób zostało wyróżnionych za 100% frekwencję. Wychowawcy klas przekazali podziękowania 101 osobom najbardziej zaangażowanym w pracę na rzecz Szkoły.
Gratulujemy wszystkim Uczniom, którzy podejmują wysiłek rozwijania swoich zdolności i pasji oraz pracy na rzecz innych i Szkoły.
Dziękujemy Nauczycielom, Wychowawcom, a także Pracownikom Szkoły i Rodzicom, którzy do tego sukcesu się przyczynili.
Przy okazji uroczystości zakończenia roku szkolnego firma Energy Solution przekazała Szkole do celów dydaktycznych w zawodach elektryczno-elektronicznych sterowniki PLC Siemens S7 – 1200 wraz z oprogramowaniem TIA Portal.
fot. Szymon Jóźwiak 4f




























