Zaproszenie do IV EDYCJI konkursu „TURBOLANDESKUNDE – DEUTSCHLAND”

Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego zaprasza uczniów do udziału w IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Etap szkolny odbędzie się w naszej szkole w dniu 07.12.2017r. (czwartek). Test w formie dwujęzycznej będzie zawierał pytania zamknięte oraz otwarte na temat m.in. geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. W roku szkolnym 2017/2018 pytania będą dotyczyły Niemiec.
Zgłoszenie grup trzyosobowych do konkursu odbywa się do dnia 23.11.2017 r. do szkolnego koordynatora konkursu – p. Darii Szydłowskiej lub nauczycieli języka niemieckiego.
Udział w konkursie jest bezpłatny.

ZAKRES WYMAGAŃ
– podstawowe wiadomości geograficzne (obszar, ludność, sąsiedzi)
– podział administracyjny (landy i ich stolice)
– zasoby wodne, pasma górskie i szczyty