ksiazki

Program Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w ZST

W programie:

• Głosowanie na książkowy bestseller ZST – 15 i 16 października każdy uczeń będzie mógł oddać głos na najlepszą wg niego książkę. 10 tytułów, na które padnie najwięcej głosów utworzy listę bestsellerów ZST (szczegóły na stronie internetowej ZST – kategoria biblioteka).
  • Konkurs plastyczny na projekt okładki ulubionej książki (szczegóły na stronie internetowej ZST – kategoria biblioteka).
  • Wybory książek – zgłaszanie tytułów książek, które czytelnicy chcieliby znaleźć w bibliotece szkolnej. Przez cały październik można zgłaszać swoje propozycje w bibliotece szkolnej.
  • Konkurs na odszukiwanie w przygotowanych tekstach tytułów książek (23.10 r. – biblioteka szkolna).
  • Konkurs na znajomość cytatów literackich (7-10.10.2019 r. – biblioteka szkolna).
  • Wystawka osobliwości pozostawionych w oddawanych książkach (od 2.10.2019 r. – biblioteka szkolna).
  • Słodka niespodzianka dla co dziesiątego czytelnika, który wypożyczy książkę.
  • WYJAZD NA 23 MIĘDZYNARODOWE TARGI KSIĄŻKI W KRAKOWIE w dniu 25 października 2019 r.

Chętni miłośnicy literatury współczesnej proszeni są o zgłaszanie się do biblioteki szkolnej do dnia 17 października włącznie.