„KREDKOBRANIE”

Szkolne Koło Caritas zaprasza całą społeczność szkolną do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji Kredkobranie. Celem tej akcji jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej – Litwa, Białoruś i Ukraina. W tym celu przez najbliższy tydzień (20-24 września) przeprowadzona zostanie w naszej szkole zbiórka różnego rodzaju przyborów szkolnych i materiałów plastycznych. Z racji ich późniejszego przeznaczenia bardzo prosimy, aby składane rzeczy były nowe i mogły posłużyć jak najdłużej. Wszelkie zebrane dary należy umieścić w specjalnie przygotowanym koszu znajdującym się przy szatni w budynku głównym. Okażmy serce naszym małym rodakom na Kresach i podejmijmy wspólnie to wyzwanie. Bardzo liczymy na Wasze zaangażowanie i mocne wsparcie tej inicjatywy. Serdeczne podziękowania kierujemy także do Pani Wioletty Kijak, która bardzo twórczo i pięknie zaangażowała się w przebieg tegorocznej akcji.

Członkowie Szkolnego Koła Caritas