Panie Dyrektorze,

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Wspaniała Młodzieży,

z ogromnym wzruszeniem przyjąłem to szczególne wyróżnienie Tytułem i Statuetką Przyjaciela Zespołu Szkół Technicznych jakim zostałem zaszczycony w dniu Jubileuszu 90 – lecia ZST.

Dziękuję serdecznie i jednocześnie proszę pamiętać, że to co udało mi się zrobić dla naszej Szkoły to nie tylko moja zasługa.

Miałem ogromne wsparcie w postaci ludzi dużego formatu, moich zastępców i przyjaciół – śp. Aleksandra Łopaty – Bernackiego, Doroty Lis, Beaty Łabno oraz niezrównanego Józefa Gaconia. Należy również pamiętać o wielu Koleżankach i Kolegach z Grona Pedagogicznego, którzy z zaangażowaniem i kreatywnością oddali swoje serca naszym Uczniom, naszej Szkole. Do tego trzeba dodać Panie z Sekretariatu i Księgowości wraz ze wszystkimi Pracownikami Obsługi Szkoły. Tylko dzięki tak zgranemu i oddanemu zespołowi ludzi świadomych swej misji możliwe było przywrócenie Szkole należnego Jej splendoru.

Ale nasze starania poszłyby na marne, gdyby nie nasza wspaniała młodzież! To oni i one (!) chcieli i potrafili skorzystać z dawanych im szans na rozwój i wzbogacanie szkolnego życia. I chwała im za to! Bo Szkoła to właśnie oni, my jesteśmy tylko narzędziem umożliwiającym im rozwój. Zawsze byłem i jestem pod wrażeniem z jakim zaangażowaniem i widoczną radością nasza młodzież angażuje się nie tylko w naukę ale we wszelkie działania pozalekcyjne. Scena, arena sportowa, działalność charytatywna, turystyczna, wystrój budynków i wszelkie inne działania, które mógłbym jeszcze długo wymieniać to pole do popisu dla tych, którym się chce. Z korzyścią dla wszystkich.

Dlatego Zespół Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie to szkoła do której chce się wracać i z którą tak trudno się rozstać.

Powtórzę raz jeszcze: Ad multos annos, Alma Mater Mosciciensis!

Krzysztof Kołaciński

emerytowany dyrektor ZST