Projekt “Karneval mit Deutsch”

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-4 do udziału w projekcie “Karneval mit Deutsch”.

Efekty Waszej pracy zostaną zaprezentowane  w poniedziałek 20 lutego (lekcje 3 i 4) w auli szkolnej podczas Szkolnych Dni Kultury.

W ramach projektu będziemy realizować następujące zadania:

1.“Karneval – Show” (klasy 1-3) – pokaz strojów karnawałowych. Mile widziane postaci związane z kulturą i historią krajów niemieckojęzycznych.

Zgłoszenia z podaniem nazwy postaci do nauczycieli j. niemieckiego do 15.02.2023r.

2. “Wir basteln Karnevalsmasken” – robimy maski karnawałowe.
Konkurs na najładniejszą/ najciekawszą maskę karnawałową. Wykonaj pracę samodzielnie, w domu. Prace będą oceniane pod względem samodzielności oraz pomysłowości. Dla autorów najlepszych prac przewidziane nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

(dla wszystkich uczniów obowiązkowo; wersja alternatywna – wykonaj maskę wirtualną i prześlij ją do swojego nauczyciela j. niemieckiego na pocztę służbową).

Termin złożenia/ przesłania prac do 15.02.2023r.

3. “Karnevalsecke” – kącik z przekąskami karnawałowymi, mile widziane potrawy przygotowane według przepisów z obszaru niemieckojęzycznego.

Zgłoszenia z podaniem nazwy przekąski do nauczycieli j. niemieckiego do 15.02.2023r.

4. Prezentacje o karnawale w krajach niemieckojęzycznych.

Przygotuj w j. polskim prezentację o zwyczajach związanych ze świętowaniem karnawału w krajach niemieckojęzycznych. W prezentacji podaj ważniejsze słówka w j. niemieckim.

Termin przesłania prezentacji do nauczycieli j. niemieckiego do 15.02.2023r.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Nauczyciele języka niemieckiego