Głosujemy w naszej szkole! Prawybory parlamentarne

10 października 2023 r. (we wtorek) w ramach programu „Młodzi głosują” odbędą się w naszej szkole prawybory parlamentarne.

Cała społeczność uczniowska zyska okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na startujące komitety i dać znać o swoich poglądach.

Głosowanie odbywać się będzie w obu budynkach szkolnych (głosujemy w budynku w którym klasa ma lekcje) między 7.30 a 14.00.

W budynku głównym komisja zlokalizowana będzie na auli, a na pracowniach na holu pierwszego piętra. Głosujemy w czasie przerw, przed lub po lekcjach. Potrzebna będzie legitymacja uczniowska!

Wzór karty wyborczej znajduje się na tablicy informacyjnej przy głównym wejściu.

„Młodzi głosują” to lekcja demokracji w praktyce. Skorzystaj z niej i weź udział w prawyborach!

Pamiętaj, że w demokratycznym państwie głosowanie to nie obowiązek, a przywilej.

Wybory to Twoja sprawa!