Akcent angielski w Dniach Kultury

Dnia 14.03.22 na lekcji 1 i 2 odbyły się dwa konkursy, których tematem przewodnim była kultura anglosaska.

Cztery zespoły dwuosobowe, wybrane na drodze wcześniejszych eliminacji rywalizowały w multimedialnym konkursie wiedzy o kulturze i historii Wielkiej Brytanii, Irlandii i Stanów Zjednoczonych. Pomiędzy poszczególnymi zadaniami publiczność podziwiała i oceniała występy wokalne piątki uczestników, którzy zgłosili się do konkursu piosenki anglojęzycznej. Zmagania obu grup oceniało jury składające się z anglistek ZST w składzie: Bożena Jaskólska, Wioletta Kijak i Karolina Rejkowicz.

Uczestnicy konkursu wiedzy o krajach anglosaskich zdobywali punkty w pięciu konkurencjach: odpowiedź na pytanie, rozpoznawanie elementów na materiale wizualnym, pytania wielokrotnego wyboru, cztery podpowiedzi i zadanie typu prawda fałsz. Suma punktów uzyskanych w poszczególnych konkurencjach stanowiła o zajmowanym miejscu. Oto jak przedstawiają się wyniki:

Miejsce I: Adrian Filip i Jakub Golonka z kl.2TF

Miejsce II ex aequo: Aleksandra Lasko i Grzegorz Januś z kl 4ET

                                Cyprian Więch i Michał Polek z kl. 1TAT

Miejsce III: Mateusz Skóra i Sebastian Sarat z kl 3TI

W przypadku konkursu piosenki angielskiej jury oceniało poprawność językową i walory głosowe uczestników, dobór repertuaru i jego stopień trudności, aranżację i jej oryginalność. Decyzją jury pierwsze miejsce ex aequo zajęły Kinga Kołodziej z klasy 4A za wykonanie 'Stand up’ Cynthii Erivo oraz Natalia Białek z klasy 1TAT – za 'I don’t wanna be you anymore’ Billie Eilish. Jedną z nagród przyznawała także zgromadzona w auli publiczność, wybierając swojego faworyta za pomocą aplikacji internetowej. W głosowaniu publiczności wygrała Anna Kozioł z kl. 2TF wykonując piosenkę Lewis’a Capaldi ’ Someone you loved’.

Organizatorzy dziękują serdecznie zgromadzonej publiczności, która nie tylko zachowywała się wzorowo ale również aktywnie uczestniczyła w przebiegu konkursu, dopingując zawodników, nagradzając ich brawami, odpowiadając na zadawane pytania i wreszcie głosując na faworyta publiczności. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.

Słowa podziękowania kierujemy również do niezawodnej obsługi technicznej, która już od siódmej rano rozpoczęła przygotowania sprzętu i dzięki której udało się w sposób sprawny poprowadzić równolegle dwa wymagające pod względem obsługi multimedialnej konkursy.

Do zobaczenia za rok.

Organizatorzy:
Konkurs wiedzy o kulturze i historii Wielkiej Brytanii, Irlandii i Stanów Zjednoczonych – Beata Kotaś
Konkurs piosenki angielskiej – Wioletta Kijak i Karolina Rejkowicz
Notatkę przygotowała B. Kotaś

 

fot. Kacper Wielgus 3TF

 

fot. Jakub Sambora 3TF