biwak SDT

Biwak w Ostrowie

W dniach 14-15 czerwca 2019 r. odbyły się Szkolne Dni Turystyki ZST zorganizowane w formie biwaku pod namiotami w Ostrowie nad Dunajcem. Początkowo zgłosiły się 2-osobowe reprezentacje klas: 1 Ib, 1 E/T, 2 Ia, 3 Ia, 3 M. Wskutek rezygnacji po 1 uczestniku z klas 2 Ia i 3 Ia stworzono wspólną drużynę, natomiast na zbiórkę nie stawiła się reprezentacja kl. 3 M.
Po uroczystym otwarciu przed budynkiem ZST, z przecięciem wstęgi przez Panią Dyrektor Dorotę Lis, uczestnicy wyruszyli w stronę Ostrowa. Nad brzegiem Dunajca został rozbity biwak. Stanęły namioty, wytyczono teren ogniska, przygotowano kije na kiełbaski i wyznaczono stanowiska poszczególnych konkurencji.
Następnie drużyny przystąpiły do rywalizacji w 4 konkurencjach:
– rozbijanie namiotu,
– rowerowy tor przeszkód,
– orientacja w terenie (geocaching),
– rozpalanie ogniska.

Po upieczeniu kiełbasek, przy ognisku, odbyły się pozostałe 2 konkurencje:
– quiz turystyczno-krajoznawczy,
– konkurs piosenki ogniskowej.

Ostatecznie I miejsce zajęła drużyna klasy 1 E/T w składzie: Jakub Wojtaszek, Kamil Wycykał (16/18 pkt.).
Miejsce II przypadło drużynie kl. 1 Ib (Jakub Wach, Wojciech Zawadzki) a III miejsce – drużynie łączonej klas 2 Ia/3 Ia (Krzysztof Nytko, Dariusz Pasek).
Zwycięzcy otrzymali dyplomy Zarządu Klubu oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZST – plecaki, karimaty, piłki do siatkówki plażowej. Dyplomy dla klas zostały wręczone wychowawcom w dniu zakończenia roku szkolnego.

Wieczorem nie zabrakło tradycyjnego barszczyku z kociołka, a śpiewy przy ognisku trwały do późnej nocy.

Poszczególne konkurencje przygotowali i prowadzili wszyscy członkowie Zarządu SKT PTTK „Wehikuł” (Miłosz Chlebuś, Dawid Beściak, Klaudia Nytko, Filip Kostecki, Krystian Pilas, Filip Macheta) a organizację Szkolnych Dni Turystyki koordynował Bartosz Krochmal z kl. 3 Ia, którego wskutek choroby w przeprowadzeniu biwaku wyręczył prezes Zarządu Klubu Filip Kostecki z kl. 3 Ia.
Nad całością czuwał opiekun Klubu Paweł Golec.