Bliskie spotkania z chemią – podziękowania.

Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom Bliskich spotkań z chemią, które odbyły się w naszej szkole w dniach 2-5 marca 2021 r. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do szanownych wykładowców, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w naszej sesji chemicznej. Byli to:

  • dr inż. Adam Masłoń, prof. Politechniki Rzeszowskiej,
  • dr inż. Marek Chyc, PWSZ, GA, ZST,
  • dr inż. Wiesław Juda, PWSZ,
  • mgr inż. Klementyna Budnik, Grupa Azoty S.A.,
  • mgr inż. Tomasz Malinowski, Grupa Azoty S.A.,
  • mgr Maria Wróbel, mgr inż. Małgorzata Zwierzyńska, Gaz System S.A.,
  • dr Agata Lada, Kierownik Katedry Chemii w PWSZ w Tarnowie,
  • dr Krzysztof Kleszcz, Dziekan Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego PWSZ w Tarnowie,
  • dr hab. Rafał Kurczab, Prorektor ds. Nauki i Rozwoju PWSZ w Tarnowie.

W ostatnim dniu w roli wykładowców wystąpiły uczennice klas o profilu technik analityk i technik technologii chemicznej:

Katarzyna Jurczak (3A) Joanna Sowa i Iwona Kupisz (3t), Magdalena Stec, Emilia Siedlik, Justyna Pytel (2TT), Aleksandra Bieś (2TA).

Jesteśmy dumni, że mamy takich zdolnych, młodych, wykładowców. Gratulujemy dziewczynom i życzymy, by nie zabrakło im pasji i zapału w odkrywaniu tajników świata chemii.

Tegoroczne Bliskie spotkania z chemią były wyjątkowe nie tylko dlatego, że odbywały się w wersji online, na szkolnej platformie G – Suite, ale również dzięki zaproszonym Gościom, którzy pomiędzy wykładami prowadzili fascynujące dyskusje związane z poruszanymi zagadnieniami.

Dyskusje te były bardzo inspirujące i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy. Brali w nich udział pan prezes  Artur Kopeć, członek Zarządu Grupy Azoty S.A., pan Stanisław Oczkowicz- sekretarz generalny SITPCHEM, Zbigniew Paprocki – prezes SITPCHEM oddział w Tarnowie oraz pan Krzysztof Kołaciński – emerytowany dyrektor ZST.

Dziękujemy również koleżankom Chemiczkom za pomoc w zorganizowaniu sesji, a zwłaszcza za merytoryczne wsparcie, które otrzymały uczennice wykładowczynie. Panie: Justyna Skowron, Anna Puda –Skowron, Agnieszka Pawlina -Boduch, Marta Frączek, Anita Szeląg są zawsze bardzo zaangażowane w przygotowywanie naszych corocznych Bliskich spotkań z chemią.

Kolejna sesja chemiczna już za rok, mamy nadzieję, że już w auli szkolnej i uzupełniona o pokazy chemiczne w wykonaniu naszych uczniów.