ZST

Dni Techniki 2016

dni tech logoZespół Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie Mościcach
Organizator Dni Techniki.
Termin 2.06 – 3.06.2016
Miejsce AULA Zespołu Szkół Technicznych
Dni Techniki to Impreza otwarta, kierowana do uczniów szkół gimnazjalnych, średnich, studentów, a także pozostałych zainteresowanych TECHNIKĄ.
JAK TECHNIKA WSPOMAGA EKOLOGIĘ to temat przewodni pierwszego dnia Dni Techniki. Podczas dwóch dni, zaprezentowane zostaną nowoczesne rozwiązania techniczne wspomagające przemysł, czego wyrazem będzie temat prezentacji „Wprowadzenie do Przemysłu 4.0”.
 
CIEKAWE PREZENTACJE I POKAZY, UZNANE FIRMY W KRAJU I NA ŚWIECIE.
WSTĘP WOLNY
TO WARTO ZOBACZYĆ
 
Zapraszamy również naszych absolwentów.
Tak duże przedsięwzięcie możliwe jest dzięki współpracy Szkoły z Grupą Azoty S.A., Zakładami Mechanicznymi Tarnów, firmami ASTOR Sp. z o.o. z Krakowa oraz innymi, które biorą udział w pokazach i prezentacjach najnowocześniejszych rozwiązań technicznych oraz swoich osiągnięć.
ZST współpracuje również z uczelniami wyższymi między innym Akademią Górniczo – Hutniczą, PWSZ Tarnów oraz ze Stowarzyszeniami Technicznymi: Naczelną Organizacją Techniczną, Stowarzyszeniem Elektryków Polskich i Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.
W czasie Dni Techniki zaprezentują się takie firmy jak ASTOR z Krakowa, F&F Pabianice, ETURIA, DIPOL, SONEL, ATMAT.
Firma ASTOR z Krakowa zaprezentuje między innymi „Wprowadzenie do przemysłu 4.0”,  firma ETURIA, zajmująca się między innymi edukacją ekologiczną, przedstawi tematykę „Dom Eko-Energetyczny”, a na parkingu szkolnym zostanie wystawiony autobus do zwiedzania, zawierający ekspozycję oraz materiały o tematyce ekologicznej. Inne tematy poruszane w prezentacjach dotyczyć będą systemów pomiarowych, światłowodów, drukarek 3D oraz systemów Inteligentnego Domu.
Zaprezentują się też uczniowie ze Szkolnego Koła Robotyki SKRASH ze swoimi pracami.
W Dniach Techniki biorą udział uczniowie z klas o specjalizacjach związanych tematycznie z DT jak również klas o profilu FOTOTECHNIK  oraz TECHNOLOGIA CHEMICZNA.
 
plakat
 
Patronat Medialny nad Dniami Techniki  sprawują:
TEMI
RDN MAŁOPOLSKA
IMAV.TV
Tarnowska.tv
Portal Miasto i Ludzie
Moscice.pl
Gazeta Krakowska
 
Firmy biorące udział w Dniach Techniki
ASTOR – gdzie technologia spotyka  człowieka
Grupa Azoty – partner zespołu szkół technicznych
F&F
MEGAel
NOT
SEP
SKODA
Zakłady Mechaniczne Tarnów
Atmat
dipol
Eturia
Sonel