Dni Techniki ZST 2023

Dni Techniki organizowane są w Zespole Szkół Technicznych   od wielu lat pod hasłem Od Technika do Inżyniera. Dni Technik, które w tym roku odbyły się dniach 25-26 maja były okazją do spotkania się z firmami  współpracującymi  ze szkołą, pracownikami wyższych uczelni, studentami, członkami  organizacji technicznych oraz wszystkimi,  którzy interesują się techniką.

Dni Techniki to szansa dla uczniów i nauczycieli, by poznać  najnowsze zagadnienia techniczne, ciekawostki i  projekty z branży elektrycznej, elektronicznej, mechanicznej czy informatycznej.

Dni Techniki inspirują, rozbudzają pasje, kreatywność, poszerzają horyzonty i pokazują szerokie perspektywy rozwoju technicznych zainteresowań. Dni Techniki to też niezapomniane spotkania z ludźmi, którzy są pasjonatami i fachowcami w swojej branży.

Tegoroczna edycja Dni Techniki jest wyjątkowa ponieważ ZST podpisało  umowę z Zakładami Mechanicznymi Tarnów S.A. oraz Stowarzyszeniem Elektryków Polskich i Firmą ASTOR. Porozumienia te potwierdzają współpracę szkoły z przemysłem,  to szansa na nowe perspektywy rozwoju kształcenia zawodowego.

Prelekcje, wykłady oraz część wystawowa przygotowana przez firmy i koła naukowe Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie wypełniły Dni Techniki, różnorodna tematyka sprawiła, że każdy mógł znaleźć zagadnienia, które go zaciekawiły. Szczegółowy program zamieszczony poniżej potwierdza, że Dni Techniki w Zespole Szkół Technicznych to niezwykle bogate i ciekawe wydarzenie edukacyjne.

W imieniu organizatorów, dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i poprowadzenie tego prawdziwego święta techników ZST.

fot. Tadeusz Koniarz

fot. Piotr Bernacki

fot. Weronika Kłusek

fot. Dorota Lis

fot. Wojciech Kania

fot. Daria Grabczyńska

fot. Daria Budzik 1tf