Dzień Edukacji Narodowej w ZST 2018

12 października 2018 r. obchodziliśmy  Dzień Edukacji Narodowej.  Oficjalną część uroczystości prowadził Dyrektor Szkoły Krzysztof Kołaciński. W tym roku swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości, a wśród nich: dyrektor Wydziału Edukacji Bogumiła Porębska, przedstawiciel Kuratorium Oświaty Jacek Partyński, wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Grzegorz Kądzielawski, członek Zarządu  Grupy Azoty S. A. Artur Kopeć dyrektor Instytutu Politechnicznego PWSZ  dr inż. Sebastian Bielecki,  sekretarz w Zarządzie Głównym  Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego w Tarnowie  Stanisław Oczkowicz,  prezes SEP Roman Kuczek, wiceprezes SEP w Grupie Azoty Władysław Łabuz, dyrektor Spółki PROREM Grupy Azoty  Andrzej Paryło,  prezes Zarządu Zakładów Mechanicznych Tarnów Henryk Łabędź,  dyrektor  firmy TAURON Dystrybucja S. A. Jacek Duńca , dyrektor techniczny Sp. PROREM Andrzej Paryła, prezes Fundacji im. Ignacego Mościckiego Tadeusz Szumlański, prezes Towarzystwa Przyjaciół Mościc Barbara Brożek- Czekańska.

Podczas uroczystości goście, nauczyciele i uczniowie byli świadkami ważnego wydarzenia – Dyrektor Krzysztof Kołaciński podpisał umowę o współpracy z firmą TAURON Dystrybucja S. A. . To kolejne ważne przedsiębiorstwo, które we współpracy z naszą Szkołą widzi szansę na zatrudnianie świetnie wykształconych techników i które będzie pomagać w rozwijaniu bazy dydaktycznej ZST  i wspierać merytorycznie uczniów, przyczyniając się do ich rozwoju.

W tak ważnym dla Nauczycieli i Szkoły dniu wybitni pedagodzy i uczniowie otrzymali nagrody i gratulacje, wyrazy uznania za wykonywaną z pasją pracę.

Zgodnie z wieloletnią tradycją  Dyrektor  Krzysztof Kołaciński  uhonorował tytułem Prymusa Szkoły najlepszego absolwenta ZST . Decyzją Rady Pedagogicznej został nim Krzysztof Nowak w roku szkolnym 2017/ 2018 uczeń klasy IV E.

Wyróżniono uczniów osiągających doskonałe wyniki w nauce.  Fundacja im. Ignacego Mościckiego przyznała stypendia: Łukaszowi Niedzieli (kl. 2N), Katarzynie Tarasek (kl. 3A), Jakubowi Kołodziejowi (kl. 4N), Karolinie Więcek  (kl.3F), Kamilowi Kocikowi  (kl. 2E).  Nagrody Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego odebrali: Katarzyna Tarasek (kl. 3A), Laura Czarnecka( kl. 4T), Piotr Rzońca (kl. 4A).

W  Dniu Edukacji Narodowej Dyrektor  Krzysztof Kołaciński złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom Szkoły i wręczył nagrody wyróżniającym się pedagogom. Serdeczne podziękowania skierował także do przyjaciół Szkoły, którzy przez kolejny już rok ofiarnie ją wspierali. Szczególnie zasłużonym spośród nich wręczył pamiątkowe  dyplomy i statuetki. Otrzymali je: Jolanta Kawula i Krzysztof Pabian – pracownicy Biura  Polityki Personalnej Grupy Azoty oraz Zbigniew Mazur – kierownik Hurtowni Mega-el.

Przed rozpoczęciem oficjalnych  uroczystości, ważne spotkanie z Dyrekcją  szkoły i Wychowawcami mieli uczniowie klas pierwszych. Złożyli ślubowanie, zobowiązując się do przestrzegania zasad, wypełniania obowiązków , pracy, godnego reprezentowania Szkoły i pasowani zostali na  uczniów ZST. Podczas spotkania ogłoszono także wyniki   konkursu na najlepsze logo klas pierwszych. Komisja złożona z przedstawicieli nauczycieli i uczniów przyznała I miejsce klasie I T/E, dwa drugie miejsca klasom: IF, IN, trzecie miejsce IA.

Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej zakończyło przedstawienie pt.

„ Aktorzy prowincjonalni w rejsie”, odwołujące się do kultowego filmu Marka Piwowskiego.  W rejs zabrali widzów Mamoniowie, Sidorowscy, Kaowiec i inni uczestnicy wycieczki. By podróż się nie dłużyła, Poeta zaproponował „ coś, czego jeszcze nie było – wieczorek”. Więc próbowali wystawić spektakl ( nie udało się), śpiewali, sekcja sportowa tworzyła „niezwykle skomplikowane” układy gimnastyczne. Patrząc na poczynania pasażerów statku, „ że tak użyję eufemizmu” smutno się robiło; ich spektakularną beznadziejność w brawurowy sposób zagrali utalentowani ( w przeciwieństwie do bohaterów rejsu) aktorzy i wspaniałe aktorki, wokalistki fantastycznie  muzycznie skomentowały groteskowe poczynania uczestników rejsu.

Nasi wspaniali artyści:

Łucja Wantuch – Aktorka I, Dziewczyna Mówiąca „Łoł”(„Czemu  tak patrzycie okrutne kolumbryny o…, o…!”)

Kasia Jakubowska – Aktorka II ( „ Jakie emocje mną targają- trzeba zmarszczyć czoło, ileż mąk przeżywam, ręce do góry.”

Ania Flis  – Mamoniowa ( „ Cudownie, jest cudownie!”)

Arleta FoszczSidorowska ( „A ty, co się tu obijasz? Daj mi klucz do kajuty!”)

Łukasz CiężadłoMamoń, Aktor, Juror („ Panie, ja tego liska to nawet do „Hamleta” chciałem włożyć, ale mnie reżyser obciął.”)

Kacper Banaś – Kaowiec , Chłopak Mówiący „Łoł”, Reżyser („To se pan tego liska przy halabardzie zrobisz.”)

Jasiek Witek  – Sidorowski  ( „Bardzo mi przykro, Sidorowski”)

Kornel Uriasz  – Kapitan, Aktor ( „I Wacław mówi: E, no nie”)                                            –

Bartek Cup   – Aktor, Uczestnik konkursu, Poeta („ Girlandy, czy to sam Pan Bóg je powiesił, czy to ty, Wacławie? …”)                                                                                                    

Mateusz Zając  Uczestnik konkursu Dziadek („ Patataj, patataj…. Pytania są tendencyjne!”) Nadzwyczajne wokalistki : Kasia Tarasek, Weronika Kędzior

Niezawodny twórca prezentacji: Paweł Krzyściak  

Sympatyczni muzycy: Daniel Kukułka, Adrian Kowal, Wojtek Gurgul, Piotrek Kozioł, Kuba Kozioł

Sprawna obsługa techniczna: Paweł Krzyściak, Kuba Wojtaś, Wojtek Gurgul.