Dzień Jeża

W dniu 16 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Jeża. Jeże nawet nie wiedzą, że mają swoje święto.   O tej porze te małe zwierzątka śpią już zwinięte w ciasny kłębuszek
w swoim gnieździe z liści i trawy, ukrytym wśród gałęzi i zarośli. Te małe kolczaste ssaki
owadożerne często żyją w okolicy siedzib ludzkich, pomagają w zwalczaniu szkodników
i są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt żyjących w Polsce. Wydawać by się mogło, że to sympatyczne zwierzątko, jako gatunek miewa się dobrze skoro tak często można je spotkać. W rzeczywistości jeże są gatunkiem zagrożonym i bez odpowiedniej ochrony w ciągu kilkunastu lat wyginą.

Podczas przeprowadzonej akcji uczniowie z klas: I TI i III TA promowali ideę budowy domków dla jeży, które pozwolą im bezpiecznie przetrwać zimę. Uczniowie, którzy przygotowali projekt i wzorcowy domek dla jeży objaśniali sposób jego budowania i technikę konstrukcji zachęcając do jego wykonania. Uczniowie zainteresowani byli projektami, sposobem wykonania oraz zalecaną lokalizacją domków.

Serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji, a w szczególności:
uczniom z klasy I TI: Natalii Minorczyk, Tomkowi Szelągowi, Dawidowi Makowskiemu

oraz uczennicom z klasy III TA: Julii Nowak i Kindze Miczek.

organizator: Anna Fronc, Szkolne Koło Ekologiczne