Podsumowanie Dnia  Liczby Pi 2024

14.03.2024 po raz IV w naszej szkole odbyło się święto matematyki – czyli obchody Dnia Liczby Pi.
Świętowanie rozpoczęliśmy od przymówienia p. dyr. Jacka Różyckiego oraz wykładu p. Katarzyny Al Fatal w języku angielskim – „Ciąg Fibonacciego i złoty podział”. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o liczbie ɸ, złotym podziale i jego obecności w malarstwie, muzyce, architekturze i przyrodzie. Dla uważnych słuchaczy wykładu były pytania konkursowe i nagrody.
Kolejnym punktem programu był konkurs na „Najlepszą muffinkę z motywem matematycznym” oraz charytatywny kiermasz babeczek w obu budynkach, zorganizowany przez p. Martę Połomską Skrabot. Jury pod przewodnictwem p. dyr. Doroty Lis wyłoniło aż 5 zwycięzców oraz przyznało 4 wyróżnienia.
Dużym powodzeniem wśród uczniów cieszyła się również „Loteria matematyczna” z zadaniami, łamigłówkami oraz zagadkami. Dla wszystkich uczniów, którzy odważyli się spróbować swoich sił na loterii były nagrody i cukierki.
Kolejnym elementem obchodów dnia liczby Pi była próba bicia rekordu rozwinięcia liczby Pi, przygotowana przez p. Urszulę Korygę z pomocą uczniów 5TA. W próbie wzięło udział 290 uczniów naszej szkoły, co oznacza, że rekordu Polski nie pobiliśmy (należy on uczniów z Jarosławia – 995 osób), ale rekord Małopolski na pewno.
W ramach obchodów Dnia liczby Pi odbył się również konkurs Sudoku, zorganizowany przez p. Katarzynę Nosek, w którym wyłoniono trójkę zwycięzców.
Przypominamy o imprezie towarzyszącej – międzynarodowym konkursie KANGUR matematyczny, który odbędzie się 21.03.2024 w sali 201 o godzinie 8.35.
Mamy nadzieję, że podczas naszego święta wszyscy dobrze się bawili i Królową Nauk darzą co raz większą sympatią!
Nauczyciele matematyki w ZST

fot. Dominika Owsianka 2f

fot. Wiktoria Kużdzał 2f