ZST

Dzień Otwarty ZST

30 marca w godzinach 9.30 – 13.30 gościli w naszej szkole gimnazjaliści z tarnowskich i powiatowych gimnazjów. Dzień otwarty cieszył się dużym zainteresowaniem. Nasi uczniowie oprowadzali przybyłych gości po budynku głównym pokazując im sale lekcyjne, zapoznając ich z ofertą edukacyjną oraz historią szkoły. W auli szkolnej  gimnazjaliści mieli okazję posłuchać  koncertów muzycznych, wziąć udział w przygotowanych quizach: matematycznym, z j. angielskiego i z j. niemieckiego, w których za poprawne odpowiedzi czekały na nich słodkie nagrody.W auli szkolnej swoje stoiska miały Kraje Unii Europejskiej takie jak: Słowacja, Anglia, czy Niemcy, Austria i Szwajcaria, na których można było skosztować narodowych specjałów z tych regionów.   Swoją dotychczasową działalność zaprezentowało również  Szkolne Koło Caritas. Gimnazjaliści mogli zakupić sobie drobne ozdoby na kiermaszu świątecznym, jak i zapoznać się z technicznymi kierunkami zawodowymi: technik informatyk, technik elektronik, technik elektryk, technik ochrony środowiska, technik analityk, technik mechanik i fototechnik. Przed aulą szkolną czekał na uczniów Szkolny Doradca Zawodowy, który udzielał porad w sprawie dalszego kierunku kształcenia, a także umożliwił uczniom sprawdzenie swoich predyspozycji zawodowych. Na I piętrze mogli oni obejrzeć wystawę fotograficzną, a także zjeść pyszne ciasto i napić się kawy lub herbaty w kawiarence literackiej ” Limeryk”. W sali gimnastycznej natomiast odbył się turniej siatkówki rozgrywany między uczniami czterech gimnazjów.
W budynku pracowni, czekały na gimnazjalistów interesujące pokazy elektroniczne, elektryczne i informatyczne. Mieli oni również  możliwość zwiedzenia pracowni fotograficznej.
Z odwiedzającymi naszą szkołę uczniami mamy nadzieję spotkać się już we wrześniu:) Czekamy!!!:)
 
fot. Jagoda Foszcz