Dzień Tworzyw Sztucznych Grupy Azoty S.A.

Uczniowie i nauczyciele włączyli się w działania Grupy Azoty – głównego Partnera ZST- i 1 czerwca zaproponowali kilka atrakcji dla uczniów i mieszkańców Tarnowa wpisujących się w założenia Dnia Tworzyw Sztucznych.
„Polimery w życiu codziennym” to nazwa stoiska uczniów z klas technik analityk i technik technologii chemicznej, na którym można było poznać i dotknąć związki polimerowe, obejrzeć o nich prezentację oraz modele przestrzenne wykonane w ramach szkolnego projektu. Znikające duchy, slimy i robaki to tylko niektóre z doświadczeń, które zaproponowano gościom.
Dodatkowo drukowano breloczki na drukarce 3D z wykorzystaniem filamentów produkowanych przez Grupę Azoty S.A. Autorami projektów gadżetów byli nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Technicznych.