Eksperymenty chemiczne w „Kolorowym zakątku”

W czwartek 21 kwietnia w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym grupa uczniów z klasy 2 TAT pod kierunkiem nauczyciela chemii  p. Marty Frączek odwiedziła podopiecznych przedszkola „Kolorowy zakątek”. Dla uczniów opracowanie doświadczeń było prawdziwym wyzwaniem, aby w prosty i zrozumiały sposób wyjaśnić przebiegające reakcje chemiczne. Dzieci poznały zasady przygotowania i przeprowadzenia eksperymentów nie tylko obserwując, ale również aktywnie uczestnicząc w zajęciach. Eksperymenty takie jak m.in. „Malowanie na mleku”, „ Chemiczne jojo”, „Wulkan”, czy „Kolorowe barwniki w wodzie” zagwarantowały nie tylko świetną zabawę, ale też zafascynowały przedszkolaków i rozbudziły ich ciekawość.

Dla młodych chemików to wydarzenie było cennym doświadczeniem, dzięki któremu mieli okazję bliżej poznać świat i emocje osób niepełnosprawnych.

Dziękujemy Pani Dyrektor Ewelinie Kosińskiej za zaproszenie i pomoc w organizacji tych zajęć oraz pani Marcie Frączek i uczniom z klasy 2 TAT za przygotowanie i przeprowadzenie tego przedsięwzięcia.