Eliminacje do konkursu wiedzy o kulturze i historii krajów anglosaskich

Dnia 31.01.24 na lekcji 6. w auli szkolnej odbyły się eliminacje do konkursu wiedzy o kulturze i
historii krajów anglosaskich. Uczniowie mieli 30 minut na poradzenie sobie z 33 pytaniami (15 pytań wielokrotnego wyboru i 18 otwartych). W eliminacjach wzięło udział 66 osób, a dokładnie rzecz ujmując – 33 zespoły dwuosobowe. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za tak liczny udział, mam nadzieję, że dobrze się państwo bawili i zobaczymy się na kolejnych eliminacjach w przyszłym roku.
Jednak do konkursu głównego, przechodzi tylko 5 najlepszych zespołów. Oto zwycięzcy:
1. Jakub Łoboda i Adrian Filip z kl. 4TF – 25p
2. Agata Szymanowska i Aleksander Woźniak z kl. 5TE – 23p
3. Krystian Sułowski i Kamil Radziszewski z kl. 3TI – 21p
4. Arkadiusz Wzorek i Filip Turczak z kl. 5TI – 19p
5. Kacper Hajduk i Kacper Tomasiewicz z kl. 3TEM – 19p
Powyższe zespoły będą rywalizować między sobą w środę 7.02. na lekcjach 2-4 w kilku
konkurencjach dotyczących różnych aspektów wiedzy o krajach anglosaskich. Gdyby z jakichkolwiek powodów któraś ze zwycięskich drużyn nie mogła stawić się na konkurs, jej miejsce zajmie kolejna para z listy:
6. Cyprian Więch i Michał Polek z kl. 3TAT – 18p (zespół rezerwowy)
Pozostałych uczestników eliminacji, którzy chcieliby poznać swoje wyniki zapraszam na przerwie do pokoju nauczycielskiego, będzie można obejrzeć swoją pracę.
Serdecznie gratuluję zwycięzcom i dodam jeszcze, że tak jak w poprzednich latach, konkurs wiedzy o krajach anglosaskich będzie połączony z konkursem piosenki angielskiej. W przerwach między poszczególnymi konkurencjami usłyszymy uczniów naszej szkoły wykonujących wybrane przez siebie utwory anglojęzyczne. Zapraszamy!

Organizator
Beata Kotaś