ZST

Festiwal Zawodów w Krakowie zakończony

zst na targach w krakowieW dniu 23.03.2013 r. zakończyły się Targi  Edukacyjne – Festiwal Zawodów w Małopolsce.
Podczas trwania Targów blisko 200 wystawców: szkoły i uczelnie polskie, uczelnie zagraniczne, strefa doradztwa zawodowego, placówki oświatowe, na specjalnie przygotowanych stanowiskach, prezentowały swoją ofertę edukacyjną.
Przez trzy dni  odwiedziło Targi około 15.000 uczniów z całej Małopolski,.. więc  śmiało można powiedzieć, iż  cieszyły się one dużym powodzeniem. Odwiedzający to głównie uczniowie klas trzecich gimnazjum. Wysoka frekwencja zwiedzających oraz szereg rozmów przeprowadzonych z zainteresowanymi uczniami pozwala wyciągnąć wniosek, że szkoły techniczne zaczynają przeżywać prawdziwe odrodzenie. Uczniowie poszukują szkół, po ukończeniu których mogą zdobyć zawód oraz pracę.
Podajemy za portalem www.malopolska.pl
„Targi w Krakowie i Województwo Małopolskie organizują Targi Edukacyjne – Festiwal Zawodów w Małopolsce 2013 w odpowiedzi na płynące z rynku pracy zapotrzebowanie na fachowców z wykształceniem zawodowym i technicznym. W roku 2012 do małopolskich powiatowych urzędów pracy wpłynęły oferty na łączną ilość ponad 50 tysięcy ofert pracy dla osób z wykształceniem zasadniczym lub średnim zawodowym. Co ciekawe, w przypadku konkretnych profesji – mimo kryzysu – jest więcej zgłoszeń, niż rąk do pracy.”
 
Prezentowane przez ZST stanowisko: „Automatyka inteligentnego domu” zbudowano w oparciu o sprzęt firmy Satel rozprowadzany przez hurtownię elektryczną MEGAel.
Pod kierunkiem nauczycieli panów Janusza Chmielewskiego oraz Marka Płachty, pomagali w organizacji oraz obsługiwali stanowisko uczniowie:
z klasy 3TSK:
 
Jacek Żebrowski
Kamil Szewczyk
 
oraz z klasy 1N:
 
Krzysztof Krzyściak
Mikołaj Możdżeń
 
Więcej informacji TUTAJ