Finał konkursu języka niemieckiego

W poniedziałek 5 lutego, w ramach Szkolnych Dni Kultury, odbył się etap finałowy konkursu języka niemieckiego. Udział w konkursie wzięło 10 uczennic i uczniów, wyłonionych w szkolnych eliminacjach na podstawie testu pisemnego.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się zarówno znajomością słownictwa i gramatyki języka niemieckiego jak i wiedzą o krajach niemieckiego obszaru językowego.

Ostatecznie po dwóch rundach pytań do ścisłego finału zakwalifikowało się troje uczniów. Wyniki po ostatniej rundzie konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Gabriela Chłopek z kl. 1A

II miejsce – Kacper Krzyżanowski z kl. 2P

III miejsce – Kamil Żaba z kl. 2I

Z okazji konkursu języka niemieckiego uczennice i uczniowie klas 1A i 2A (Anna Chrobak, Gabriela Chłopek, Natalia Baran, Agata Sobczyk, Konrad Kurtyka, Szymon Kołodziejczak, Julia Słowik, Karolina Wójcik, Klara Zachara) zadbali o słodki poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych w auli szkolnej. Nasze hostessy Natalia Musiał i Julia Słowik z klasy 2A asystowały przy liczeniu punktów przydzielanych zawodnikom. Natomiast w świetlicy szkolnej uczennice klasy 4TF Roksana Hałun i Joanna Englart zapraszały uczniów naszej szkoły do wykonania pamiątkowych fotografii w przygotowanej fotobudce z akcentem niemieckim.

Wszystkim uczestnikom, publiczności oraz uczennicom i uczniom zaangażowanym w organizację całej oprawy konkursu, operatorom nagłośnienia i fotografom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

Zwycięzcom gratulujemy wyników i już dzisiaj zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Radę Rodziców ZST.
O terminie poinformujemy w późniejszym czasie.

Fotorelacja – zdjęcia autorstwa Weroniki Kłusek 4TF, Szymona Jóźwiaka i Wojciecha Parysza 2F