Folklor Małopolski

DSC_0777„I tak oto historia zatoczyła koło …” – tymi słowy p. Kinga Biel-Dubiel podsumowała refleksję na temat spotkania i występu w auli ZST w dniu 26 lutego 2016 roku. W ramach Tygodnia Kultury Szkolnej na scenie auli Zespołu Szkół Technicznych mogliśmy podziwiać występy dzieci i młodzieży z zespołu ludowego „Mali Radłowianie” , działającego przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Grupy wykonawców wraz z opiekunami przyjechały do naszej szkoły, zaproszeni przez p. Ewę Michałek. Zespół ludowy „Mali Radłowianie”… pod opieką p. Kingi Biel-Dubiel oraz Kapela Ludowa, kierowana przez p. Grzegorza Gawełka zaprezentowała prawie godzinny występ, na który złożyły się tańce: polonez krakowski, krakowiak, polka podlaska, a także niezwykłe żywiołowe tańce górali żywieckich. Przy dźwiękach instrumentów ludowych: basów, skrzypiec, altówek, klarneta – tancerze i tancerki z Radłowa zachwycili widzów feerią barwnych strojów, młodzieńczą energią oraz wyszukanym układem tanecznym. Po koncercie opiekunowie zespołu zostali obdarowani upominkami, a następnie zaproszono wykonawców do sali nr 20 na poczęstunek. Podczas krótkiej rozmowy, przeprowadzonej tuż po występach p. Kinga Biel wspomniała swego niedawno zmarłego tatę – p. Franciszka Biela, który przez 5 lat pracował jako nauczyciel przedmiotów elektrycznych w Zespole Szkół Technicznych. A dzisiaj – p. Kinga także odwiedziła mury naszej szkoły, poczuła się wzruszona i pełna nadziei, wierząc w kontynuację wspólnych działań, stwierdziła: „Oto historia zatoczyła koło…”
Organizatorzy:
Ewa Michałek
Anna Fronc
Uczennice 3F:   K. Dembosz, N. Gądek, K. Malinowska, M. Bogusz
Uczniowie 3A:   A. Aleksander, T. Sołtys

fot. Kinga Dembosz 3F, Natalia Gądek 3f.