ZST

Hamlet w ZST

6 czerwca w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie odbyła się prapremiera „Hamleta” Williama Szekspira. Przedstawienie zostało przygotowane w języku angielskim i stanowiło uwspółcześnioną adaptację tego wielkiego dzieła. Zadanie to nie było łatwe, ale młodzi aktorzy podeszli do niego z wielkim zapałem i zaangażowaniem. W tej nieco obrazoburczej i nie do końca poważnej inscenizacji mogliśmy podziwiać Klaudiusza ćwiczącego w siłowni, Gertrudę z uwagą piłującą paznokcie i Poloniusza w stroju kowbojskim. Niepowtarzalne kreacje aktorskie zawdzięczamy odtwórcom głównych ról:  ciągle niezdecydowanego królewicza duńskiego – Hamleta oraz pięknej i nieszczęśliwej Ofelii. Miłość, zazdrość, ambicja, zbrodnia, pragnienie zemsty, pułapki władzy i duchowe rozterki – uniwersalne problemy ukazane w krzywym zwierciadle to chyba najkrótsza recenzja naszego spektaklu, która przypomina widzowi, że świat ludzkich dramatów i namiętności jest wciąż żywy i dotyczy także współczesnego człowieka.
 
 
Na deskach szkolnego teatru wystąpili:
 
Hamlet – Tomasz Kowal kl. II TEAP
Klaudiusz – Mateusz Banaś kl. I FOT/A
Gertruda – Marta Zarzycka kl. II FOT
Ofelia – Karolina Baran  kl. II FOT
Poloniusz – Piotr Majka kl. II FOT
Duch – Marcin Wawrzon  kl. II TEAP
Horacy – Karol Bialik kl. I TSK
Bernardo – Damian Mleczko kl. II Fot
Rosenkrantz – Kacper Korzeniowski kl. I TSK
Laertes – Dawid Witusik kl. II TIN
Aktorzy: król – Hubert Szumlański kl. II FOT
królowa – Alicja Mach kl. II FOT
brat zabójca – Adam Jarzębek kl. II TSK
Wsparcie techniczne:
Mateusz Kądziołka kl. I TIN
Maciej Turaj kl. III TINa
 
 
Nad realizacją projektu czuwały panie: Beata Kotaś, Anna Fronc, Anna Damian. Zapraszamy do obejrzenia naszego spektaklu na początku przyszłego roku szkolnego!