ZST

I Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt im. Józefa Urbaniaka.

W Mościckiej Małej Ojczyźnie byli i są ludzie, którzy zasługują na  pamięć dłuższą niż ich życie, bo zrobili wiele dobrego dla innych. Do nich należy Pan prof. Józef Urbaniak.
I Turniej Piłki Siatkowej Dziewczyn im. Józefa Urbaniaka zorganizowaliśmy po to, by pamięć o Panu Profesorze żyła wśród nas, przynosiła owoce w postaci pięknej rywalizacji, zachęcała do aktywnego i sportowego życia. Chcielibyśmy, by stał się on tradycją i promował ZST w środowisku.
Swoją obecnością zaszczyciły nas córki Pana Profesora: Pani Eleonora Kostrzewska i Pani Barbara Tarnowska, które ufundowały okolicznościowe medale dla zwycięzców oraz Pan Antoni Kotwa – wychowanek Pana Urbaniaka, emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego w ZST. Gościom towarzyszył Pan Dyrektor mgr inż. Krzysztof Kołaciński.
W turnieju wzięły udział drużyny dziewcząt z następujących szkół: IX Gimnazjum, X Gimnazjum, Gimnazjum Dwujęzyczne i Gimnazjum w Wierzchosławicach.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał zawodowy sędzia, absolwent ZST – Kamil Mendel. Pomagały mu: Barbara Sumara, Anna Serwatka, Magdalena Nowak (uczennice kl.IId) oraz uczniowie: Rafał Lisowski (IIITina), Kamil Stasik(III TESK) i Krzysztof Orszulak(II TIN). Oprawę fotograficzną zapewnili: Jagoda Foszcz i Mateusz Lustofin (IIFot).
W organizację turnieju włączyły się również uczennice Szkolnego Koła Caritas: Paulina Baca i Kinga Stolarska (IIFot), które złożyły Gościom życzenia świąteczne przekazując zrobione przez naszą uczennicę Beatę Chochołowicz wielkanocne kartki. W przerwach pomiędzy meczami dziewczęta zorganizowały słodki poczęstunek dla zawodniczek wszystkich drużyn.
Po zaciętych meczach o klasyfikacji końcowej ostatecznie zdecydowały wygrane sety. I m.- Gimnazjum w Wierzchosławicach, II m.- IX Gimnazjum, III m.- Gimnazjum Dwujęzyczne. IV m.- X Gimnazjum.
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, a następnie pozowały do pamiątkowego zdjęcia.
Kinga Adamczyk.
fot. Jagoda Foszcz


fot. Mateusz Lustofin