ZST

I Ty możesz zostać Biało-Niebieskim Mikołajem


Drodzy uczniowie już 26 listopada czeka na Was spora niespodzianka! Właśnie wtedy w mury naszej szkoły zawita wyjątkowy gość, będzie to BIAŁO – NIEBIESKI MIKOŁAJ. Nie wiemy czy pamiętacie, ale gościliśmy go również rok temu. Był bardzo wdzięczny za pomoc, jaką otrzymał w naszej szkole w poprzednim roku. Drodzy uczniowie nie zawiedźmy go i tym razem.

Przedstawmy naszego gościa: 
BIAŁO – NIEBIESKI MIKOŁAJ to akcja stworzona przez grupę kibiców tarnowskiej Unii PROSTACY’05. Polega ona na zbieraniu funduszy, które zostaną przeznaczone na stworzenie mikołajkowych paczek dla dzieci z tarnowskich szpitali oraz domu dziecka. W roku 2011 dzięki przeprowadzonej akcji udało się skompletować 100 paczek.W tym roku pobijmy ten wynik. W naszej szkole akcja będzie odbywać się poprzez zakup symbolicznej NIEBIESKIEJ JASKÓŁKI, dzięki której uczniowie w dniu 26 listopada będą ZWOLNIENI Z ODPOWIEDZI USTNYCH ORAZ NIEZAPOWIEDZIANYCH KARTKÓWEK !!. Główną koordynatorką akcji w naszej szkole jest uczennica klasy 3LOD Magdalena Nowak. Jeśli ktokolwiek chciałby wspomóc akcję w inny sposób proszony jest o zgłoszenie się do Magdy.
Oto szczegółowy plan pobytu BIAŁO – NIEBIESKIEGO MIKOŁAJA w ZST:
1. W poniedziałkowy poranek, idąc do szkoły zaopatrujemy się wcześniej w kwotę 2 zł.
2. Przekraczając progi naszej cudownej szkoły udajemy się na pierwsze piętro ( budynek główny), parter (budynek pracowni).
3. Kupujemy „jaskółkę” (2 zł) i tym samym zapewniamy sobie szczęście na CAŁY poniedziałkowy dzień, bo przecież owa „jaskółka” ZWALNIA Z ODPOWIEDZI USTNYCH ORAZ NIEZAPOWIEDZIANYCH KARTKÓWEK !!. ( „moc sprawczą” ma tylko „jaskółka”, która JEST PODPISANA i NAKLEJONA na bluzie,plecaku itp.)
4. Po udanym zakupie cieszymy się podwójnie bo przy okazji pomogliśmy w zakupie paczek mikołajkowych dla dzieciaków z tarnowskich szpitali oraz Domu Dziecka 🙂
Liczymy, że w tym roku nasza akcja będzie miała zdecydowanie większy wydźwięk, dzięki czemu Wasze wsparcie będzie jeszcze większe, a co za tym idzie dotrzemy do jeszcze większej liczby maluchów, których szczery uśmiech będzie najlepszym podziękowaniem dla tych wszystkich, którzy nawet w minimalnym stopniu wspomogą akcję mikołajkową.